Dikkat Spoiler

Bir Star Wars Hikayesi

Bir Star Wars Hikayesi’ne Doğru

Tüm seri hayranlarının merakla beklediği Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi’ne saatler kala filmin içeriğine son kez bir göz atalım istedik.İlk olarak, geçen gece Lucasfilm tarafından yayımlanan iki video ile başlayalım.

*Bu yazı Spoiler içerir.

İlk video, Captain Cassian Andor (Diego Luna), Stormtroopers tarafından esir alınmış Jyn Erso (Felicity Jones)’yu kurtarma sahnesi ile başlıyor. Ama o bir teşekkür bile etmeyerek Andor’un adamlarını teker teker yere seriyor, tam kaçacak derken K-2SO tarafından durduruluyor. İkinci video, sanki A New Hope’a atıfta bulunurcasına bir gemide, kaptan K-2SO ve yoldaşı Bodhi Rook (Riz Ahmed) bulunuyor.

Bu ikinci videoda K-2SO, Cassian Andor ve Bodhi Rook’a başarısızlık ihtimallerini söylüyor, ama Andor duymak istemediğini söylüyor. Bu sahne, Empire Strikes Back deki Han Solo’nun “never tell me the odds” sahnesi ile tıpa tıp benziyor.Film, Empire Strikes Back’den bir kaç yıl önce; Revenge of the Sith ile serinin ilk filmi A  New Hope (1977) arasında geçiyor.

Box Office Analizcileri, Rogue One’nın 130 Milyon Dolar civarında bir hasılat yapabileceğini söylüyorlar.Geçen Aralık ayında 247.9 Milyon Dolar ile rekor yapan  Star Wars: The Force Awakens’in çok gerisinde. Ama yinede bu tahmine ulaşırlar veya geçerlerse Star Wars evrenin keşfedilmemiş yerlerini gösteren bu ilk film için fantastik olur.Star Wars’ın ‘ayrı hikaye’ türünde ilk filmi olan bu filmden sonra 2018’de Han Solo’nun hayatını anlatan bir film beyaz perdeye taşınacak.Ayrıca Lucasfilm 2020’de ‘ayrı hikaye’ türünün üçüncü filmi olarak; ikonik ödül avcısı Boba Fett’in  merkezini oluşturduğu bir filmi planlıyor. Ayrıca, Luke Skywalker destanının nihayet 2019’da Star Wars: Bölüm IX ile tamamlanmasının ardından Star Wars filmlerinin geri kalanının  tek başına film olacağı şekilde söylentiler var.Ancak bu söylenti henüz doğrulanmadı.

Lucasfilm’den ilk Star Wars filminden bağımsız yepyeni bir destansı macera olan Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi; çatışma sırasında, bir grup beklenilmeyen kahramanların İmparatorluğun en büyük silahı Death Star planlarını çalma görevi sırasında bir araya geliyorlar. Star Wars zaman çizelgesindeki bu önemli olay, olağan dışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları anlatıyor ve bunu yaparken kendilerinde daha büyük bir şeyin parçası oluyorlar. Star Wars filmlerinin geleneksel açılış sahnesi(open crawl) olmayacak ve bu filmlerin müzikleri John Williams tarafından değil de Michael Giacchino tarafında yapıldı.

Bir Star Wars Hikayesi'ne Doğru 1
Open Crawl

Filmde Jyn Erso karakteriyle Felicity Jones’u izleyeceğiz bunun dışında, Diego Luna’yı Kaptan Cassian Andor, Ben Mendelsohn’ı Orson Krennic, Donnie Yen’i Chirrut Imwe, Mads Mikkelsen’ı Galen Erso, Alan Tudyk’ı K-2S0, Riz Ahmed’ı Bodhi Rook, Wen Jiang’ı Baze Malbus ve Forest Whitaker’ı Saw Gerrera, karakterleriyle izleyeceğiz. Gareth Edwards’ın yönettiği filmin hikayesini Gary Whitta ve John Knoll tarafından hazırlandı ve senaryosunu Chris Weitz ve Tony Gilroy yazdı. Geri sayım süresi devam ederken kliplere göz atabilirsiniz.GÜÇ SİZİNLE OLSUN!

Bir Star Wars Hikayesi'ne Doğru 2


 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.