Krala Selam Durun! Black Panther Gişede $1 Milyar Hasılatı Geçti

Marvel’in bir aydan kısa bir süre önce vizyona giren Black Panther filmi resmi olarak $1 Milyar kulübünde. Ryan Coogler’ın yönettiği film $1 Milyar hasılatı geçen 33. film. Ayrıca Disney’in $1 Milyar hasılatı geçen 6. filmi. Dediğimiz gibi yaklaşık bir aydır sinemalarda bulunan film gişe hasılatlarını alt üst etti.

Tabi vizyona girmeden önce gişede iyi bir hasılat elde etmesi bekleniyordu. Sonrasında ön satışlarda rekor kırması beklentileri baya arttırdı fakat bu sayı beklentilerin dahi üstünde. Ayrıca $1 Milyar hasılatı geçen 7. süper kahraman filmi. Christopher Nolan’ın The Dark Knight filminin Amerika’daki hasılatını çoktan geride bıraktı bile. Amerika’da $562 Milyon hasılat elde eden Black Panther gözünü Avengers’ın $623 Milyon hasılatına dikti.

Bir kaç gün önce de Marvel Başkan’ı Kevin Feige, devam filminin geleceğinin müjdesini vermişti. Henüz zamanı belli değil fakat biz devam filminin geleceğini düşünüyorduk. Keza Black Panther, Infinity War’dan sonra önemi daha çok artacak. Ayrıca, Infinity War’da geçecek savaşın bir kısmı da Wakanda’da geçiyor.

Siz bu konu hakkına ne düşünüyorsunuz?

via[THR]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: