Black Panther’de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey

Black Panther’i, Marvel’in Kaptan Amerika: İç Savaş’ında izledik. Geçtiğimiz haftalarda ise solo filminin çekimleri başlayan Black Panther’den bir kaç fotoğraf görmüştük ve oyuncu kadrosu da geçtiğimiz haftalarda onaylandı. Bizimde görmeyi belediğimiz 5 şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Wakanda Krallığı

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 2

Wakanda, Marvel evreninin önemli mekanlarından biri haline gelen harika bir dünya. Kaptan Amerika: İç Savaş’ta bu mekanı görememiştik sadece jenerik sonrası sahnede ünlü Black Panther heykelini görmüştük.

Wakanda’yı daha çok görmek istiyoruz ve Marvel’ii Wakanda’yı filmin odak noktalarından biri haline getirmesini umuyoruz.

Bilimle, Sihirin Buluşması

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 3

Black Panther ve memleketi Wakanda, bir nedenden ötürü Marvel Evreninde eşsizdir: İkisi de eski bilim ve teknolojinin eski dünya mistisizmi ile sihirin birleşimiyle ortaya çıkmıştır.

Marvel evreninde bir çok fantastik unsur var (ileri bilim, uzaylılar, büyü, çok boyutlu gerçeklik) ve bazen bu elementler arasında köprü oluşturmak zor olabiliyor.

Bununla birlikte, bilim ile sihir arasındaki boşluğu kapatan bir yer varsa orası da Wakanda’dır.

Ölümcül Dora Milaje

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 4

Kaptan Amerika: İç Savaş’ta, Black Panther’in etrafındaki baş belası ve güzel kadınları merak etmişsinizdir. Black Panther filminde Dora Milaje ortaya çıkınca size sürpriz olacaktır.

Dora Milaje, kralın korumalığını yapan potansiyel kraliçe özelliğini taşıyan Wakanda’daki bazı iyi kadınlardan oluşmaktadır. Bunun bir örneğini Kaptan Amerika: İç Savaş’tada bir örneğini görmüştük. Black Widow’la karşısında duran alımlı kadını hepimiz hatırlıyoruzdur.

Klaw

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 5

Andry Serkis harika bir oyuncu ve biz onu Avengers: Age of Ultron’da kara pazar yağmacısı Ulysses Klaue olarak kısa bir süre izlemiştik.

Klaw karakteri Black Panther’in birincil düşmanlarından biri olduğu için onu sonik silahları ve vibranium teknolojisini kullanan güçlenmiş karakter olarak bekliyoruz. Eli zaten kesildiği için kolay bir geçiş olacaktır.

Ross’un İhaneti

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 6

Martin Freeman’ın karakteri Everett K. Ross’un Black Panther’de olacağı onaylandı ve karakterin Marvel çizgi romanlarında filmde de önemli olabilecek bir geçmişi var.

Ross, T’Challa ile birlikte modern dünyaya hizmet etti. Hükümet ve Ulysses Klaue, Wakanda’yı istila ettiğinde Ross ihanet etti ve T’Challa’ya hizmet etti.

Freeman’ın Ross’unu Black Panther’ın lehine tarafları değiştirebileceğini umuyoruz.

Black Panther'de Görmeyi Beklediğimiz 5 Şey 7

Filmin 6 Temmuz 2018’de vizyona girmesi planlanıyor.

via[comicbook.com]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: