Dave Bautista, Marvel’in Spider-Man Haklarını Alacağını Düşünüyor

Merakla beklediğimiz Guardians of The Galaxy Vol.2 geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Drax’ı canlandıran Bautista’da güreş kariyerini sonlandırıp oyunculuk kariyerine daha çok ağırlık verdiğini biliyoruz. Bu filmle beraberde sempatik ve komik bir karakter olduğunu göstermiş oldu ama konumuz bu değil Dave Bautista’nın verdiği bir röportajda Marvel ve Sony şirketleri arasındaki Spider-Man antlaşması hakkında söyledikleri.

Dave Bautista, eski meslaktaşı Chris Jericho’yla yaptığı bir röportajda Marvel’in Spider-Man haklarını alma potansiyeli ile ilgili konuştu. Bautista’tanın bu olayla tam ilgisini tabi ki bilmiyoruz fakat kariyerini geliştirmekte olan bir aktör olan Bautista bir bildiği vardır diyoruz. İşte Bautista’nın Spider-Man ile ilgili söyledikleri.

Spider-Man’i dört gözle bekliyorum. Bu çocuğu seviyorum, Tom Holland’ı seviyorum. Ayrıca serinin çizgi romanlara yakın kalmasını da seviyorum ve bence Marvel bu yüzden işin içinde. Sanrım kontrol önceden Sony’deydi. Şuan ortalık yapıyorlar, tam olarak emin değilim ama sanırım Spider-Man haklarını geri alacaklar.

Şuan için Marvel ve Sony arasında 5 filmlik bir antlaşma var. 2 solo film ve 2 Avengers filminde bulunacak. Bundan sonra ne mi olacak? Bilmiyoruz fakat Sony tarafından bu antlaşmadan sonra bir daha antlaşmayacaklarına dair güçlü sinyaller aldık. Bu 5 filmden sonra seri yeniden başlarsa artık hayranlar Spider-Man’e küsebilir ve böyle popüler bir karakteri kaybetme riskine girebilirler.

Biraz serinin gelişiminden ve haklarından bahsetmek istiyorum. Marvel ciddi maddi sıkıntılar yaşarken baz karakterlerini haklarını satmak zorunda kaldı. Fantastik Dörtlü, X-Men ve dahası.. Bunlardan biride Spider-Man’di. Bildiğiniz üzere 2002 yılında Tobey Maguire canlandığı Spider-Man ile Spider-Man sinema evrenine dahil olmuş oldu. Tatlısıyla, acısıyla üç film vizyona girdi fakat üçüncü filmden sonra ortalık biraz karıştı. Dördüncü bir film gelmesi beklenirken Sony seriye tekrar başlama kararı aldı ve Andrew Garfield karakteri canlandırdı. Gişede ilk üçleme kadar başarı elde edemese de Sony seriden memnundu fakat gene bir takım sorunlar serinin yeniden başlamasına neden oldu. Bu arada Marvel devreye girdi ve Sony ile antlaşma yaptı ve Spider-Man’i tekrardan Marvel evrenine kazandırdı. Şimdi ki durum karışık gibi görünse de biz Spider-Man’i Marvel evreninde göremeye devam etmek istiyoruz.

Dave Bautista’nın verdiği röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

via[Screenrant]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: