David Arquette Çığlık 5 İle Geri Dönmeyi Umuyor

Scream filmi yıldızı David Arquette, daha da fazla devam filmi için geri dönmek istiyor. Woodsboro’da şerif yardımcısı Dewey Riley olarak tanınan Arquette’in başarısı garanti olmaktan uzaktı. Karakterin ilk Scream filminin sonunda ölmesi planlanmıştı. Ancak, test izleyicilerinden gelen olumlu tepkiler nedeniyle hayatta kaldı.

Şu anda 2021 için planlanan Scream 5, Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett tarafından yönetilecek. İkili daha önce, eleştirmenler ve izleyiciler arasında iyi geri dönüş alan bir korku ve hiciv karışımı olan 2019 filmi Ready or Not’un yönetmenliğini üstlendi. Scream 5 ile ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı, ancak Courteney Cox’un Gale Weathers oynamaya geri döneceği çoktan duyurulmuştu. Neve Campbell’ın uzun yıllardır hayatta kalan Sidney Prescott olarak dönüşü büyük ölçüde bekleniyor ancak henüz doğrulanmadı. Arquette ise Scream dünyasına dahil olmayı çok seveceğini söylüyor.

Yeni korku mizahı Spree’yi tanıtırken Arquette, Comic Book ile beşinci taksitin ötesinde gelecekteki taksitler için geri dönme arzusu hakkında konuştu. Dewey’i birçok kez canlandırma olasılığı sorulduğunda Arquette, bunun “harika” olacağını söyledi. Ayrıca Dewey’in kendisi için neden bu kadar özel bir rol olduğuna da ışık tuttu. Aşağıda Dewey’in yorumlarını okuyabilirsiniz.

“Dewey karakterini oynamayı seviyorum. Hayatımda çok önemli bir rolü vardı. Bir oyuncu olarak, işleyen, insanları eğlendiren, izleyicilerin keyif alacağı filmler yapmaya çalışırsınız. Çok niş bir grupla konuşmak için nadiren küçük bir izleyici kitlesi için bir şeyler yaparsınız. Korku hayran kitlesi çok büyüktür, bu yüzden onlarla gerçekten bağ kurduğunuzda ve hatta bunun ötesine geçtiğinizde, bu gerçekten özel bir şeydir. [Ready or Not yönetmenleri Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett] bana yaklaştığında, ilk ben vardım ve şimdi de Courteney [Cox] var, umarım Neve [Campbell] takıma katılır ve sonra bunu çekebiliriz şey.”

Bir korku oyunu olarak Scream her zaman farklı olmuştur. Ghostface’in kimliği bir filmden diğerine değiştiği için, filmler, amaçlarına ek olarak, odağını kötü adamın katliamından kurtulanlara koyan bir keskin nişancı gizemi işlevi görüyor. Scream’in çekilişi, kısmen izleyicilerin, Craven’in ilk filmi 1996’da piyasaya sürüldüğünden beri sevdikleri karakterleri yakalama şansına sahip olmaları. yeni yönetmenlerin Sidney gibi ikonik bir final kızın mirasını nasıl idare edeceği hala bilinmiyor.

Dewey ve Gale’in kaderi de aynı derecede önemlidir. Bazı hayranlar, Scream’in kalbi oldukları için üçlünün hayatta kalması gerektiğini savundu. Diğerleri, Scream’in gelecek sürümü başarılı olacaksa, sevilen karakterlerin feda edilmesi gerektiğini düşünüyor. Nihayetinde infaz aşamasına gelir. Bettinelli-Olpin ve Gillet ekibi, Dewey’i etrafta tutmanın özgün bir yolunu bulabilirse, izleyiciler onu görmekten mutlu olacaktır. Alternatif olarak, eğer öldürülmesi gerekiyorsa, umarım sallanarak dışarı çıkar. Bettinelli-Olpin ve Gillet’in bugüne kadarki en büyük filmi olan Hazır mı Değil mi, ekranı dolduran karakterleri geliştirmeye büyük bir odaklanma içeriyordu. Yönetmen ikilisi, Arquette’in haklı olarak çok sevgiyle bahsettiği geçmiş çalışmayı onurlandırarak, Scream 5’e muhtemelen aynı düzeyde özen ve dikkat çekecek.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: