Denis Villeneuve, Dune Uyarlamasının En Az İki Filmden Oluşacağını Açıkladı

Arrival, Blade Runner 2049 filmlerinin yönetmeni Denis Villeneuve gelecek projesi Frank Herbert’in yazdığı Dune olacak. Daha önce David Lynch tarafından 1984 yılında uyarlanan roman maalesef beklediği ilgiyi göremedi. Böyle uzun ve ayrıntıların önem verildiği bir seriyi tek filme sığdırmak pekte mümkün olmadı. Fakat Denis Villeneuve bunu görmüş olacak ki verdiği bir röportajda şunları söyledi.

Dune’u yapmak muhtemelen iki yıl sürecek. Amacımız iki veya daha fazla film yapmak.

İyi haber iki veya daha fazla film izleyeceğiz kötü haber maalesef en az iki yıl beklememiz gerekiyor. Verdiği röportajda David Lynch’in yönettiği uyarlama sorulunca başarılı yönetmen şunları söyledi.

David Lynch, 80’lerde çok güçlü özelliklere sahip bir film yaptı. Demek istediğim, David Lynch, yaşayan en iyi film yapımcılarından biri, ona büyük bir saygım var. Filmi izlediğimde etkilendim fakat hayal ettiğim şey bu değildi bu yüzden hayallerimdeki uyarlamayı yapmaya çalışacağım. David Lynch’in filmle herhangi bir bağlantısı olmayacak. Kitabı okuyacağım ve okurken çıkan görüntüleri yapacağım.

Villeneuve, Blade Runner 2049’ı da iki film olarak tasarlamıştı fakat Warner Bros’un takviminde başka filmlerde olduğu için iki buçuk saatlik tek bit filme indirildi. Şuana kadar başarılı bir grafik çizen yönetmene bizim güvenimiz tam.

Siz bu konu hakkına ne düşünüyorsunuz?

via[Movieweb]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: