En İyi Jack Nicholson Filmleri

Üç kere Oscar kazanan Jack Nicholson tüm zamanların en efsanevi oyuncuların biridir. Komedi ya da dram oynadığı karakterleri ikonik bir hale getirmeyi başardı. Jack Nicholson, 2010 yılından beri herhangi bir filmde rol almadı. İşte IMDB puanlarına göre en iyi Jack Nicholson filmleri.

One Flew Over the Cuckoo’s Nest – 8.7/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 1

Bir suçlu akıl hastası olduğunu iddia eder ve bir akıl hastanesine kapatılır. Burada baskıcı hemşireye karşı bir isyan düzenlemek için diğer hastaları da toplamaya çalışır. Hiç şüphesiz en iyi Jack Nicholson filmlerinden biridir. Ayrıca usta oyuncu ilk Oscar’ını bu film ile almıştır.

The Departed – 8.5/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 2

Güney Boston’da geçen film şehrin başında Frank Costello’nun büyük çetelerinden birini çökertmek için Billy Costigan adında polisi gizli göreve gönderir. Fakat Frank Costello, polisin içindeki Colin Sullivan sayesinde her zaman polisin bir adım önündedir.

The Shining – 8.4/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 3

Kışın çalışmayan bir otelde bekçilik işini kabul eden Jack, ailesi ile birlikte otelde kalmaya başlar. Fakat medyum yetenekleri olan oğlu hem gelecekten hem de geçmişten önseziler görmeye başlar ve işler çığırından çıkmaya başlar.

Chinatown – 8.1/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 4

Özel dedektiflik yapan Jake Gittes, karısını aldattığından şüphelenen birini takip etmek için tutulur. Fakat kendisini yolsuzluk, aldatma ve cinayet üçgenini içinde bulur. Bu film de en iyi Jack Nicholson filmleri arasında yerini aldı.

A Few Good Men – 7.7/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 5

Daniel Kaffee adındaki donama avukatı kariyerinde bir çok davayı mahkemeye çıkmadan kazanmaya başarmıştır. Fakat Küba sınırında bir askeri öldürdüğü suçlanan kişilerin cinayeti kabul etmediğinden dolayı davayı mahkemeye taşımak zorunda kalır.

As Good As It Gets – 7.7/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 6

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren bir çok kategoride Oscar adayı olan film bekar bir anne, insan sevmeyen bir yazar ve eşcinsel bir sanatçı arasındaki beklenmedik dostluğu konu alıyor. Bu film de en iyi Jack Nicholson filmleri arasında bulunuyor.

The Passenger – 7.6/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 7

Hayattan istediğini bulamayan bir gazeteci olan David Locke, otelde tanıştığı bir silah tüccarının ölmesi üzerine onun yerine geçmeye karar verir fakat her şey beklediğinden daha karmaşık bir hal alacaktır.

Batman – 7.5/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 8

Klasik çizgi roman filmlerinde biri olan Batman filminde Jack Nicholson ikonik bir karakter olan Joker’i canlandırıyor. Batman rolünde ise Michael Keaton bulunuyor.

The Last Detail – 7.5/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 9

İki donanma mensubu genç bir suçluyu hapishaneye getirmek için görev verilir. Adaletsiz bir ceza aldığını düşünün denizciler hapishaneye gitmeden önce gence güzel bir zaman geçirtmeye karar verirler. Film 3 dalda Oscar adayı olmuştur.

Five Easy Pieces – 7.5/10

En İyi Jack Nicholson Filmleri 10

Varlık bir aileden gelen Robert, ailesinin müzik konusundaki baskılarına dayanamayıp evi terk eder. Monoton bir hayat yaşamaya başlayan Robert, babasının ölüm döşeğinde olduğunu duyunca eve geri döner ve ailesiyle işleri yoluna koymaya çalışır. Ayrıca Robert döndüğünde aşkı da bulur.

En iyi Jack Nicholson filmleri listemiz bu kadardı. Sizin de listede bulunmayan favori Jack Nicholson filmlerini yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yorum bırak