En İyi Keanu Reeves Filmleri

Keanu Reeves bugün 55. yaşını kutluyor. Bizde bugüne özel en iyi Keanu Reeves filmleri listesini yapalım dedik.

Ün yapmasına iyi kalpli ve sempatik olması yardım etse de, Keanu Reeves buralara adeta tırnaklarıyla kazıyarak geldi. Yılmadı, çalıştı ve başardı.

Bazı insanlar Reeves’i belirli bir kategoriye sığdırmaya çalışabilir, ancak gerçek şu ki ilginç seçimlerle dolu bir kariyeri var. Bu seçimlerden bazıları işe yaramadı, ancak bazıları sinema klasiklerine ve çok eğlenceli filmlere yol açtı. Reeves’in rottentomatoes’a göre en iyi çalışmalarından bazılarına tekrardan yelken açıyoruz.

Bill and Ted’s Excellent Adventure

Bill S. Preston ve Ted Logan gruplarının dağılmasıyla karşı karşıya kaldığında sıra dışı bir olayla karşılaşırlar. Kendini “Geleceğin Elçisi” olarak tanıtan bir adam onları geçmişe götürüp tarihe tanıklık etmelerine yardım eder.

Benim Güzel Idaho’m

benim güzel idahom poster

Erkek fahişe olarak Portland sokaklarında yaşayan en iyi iki arkadaş, kendini keşfetme yolculuğuna başlar ve ilişkilerini tökezleyerek bulurlar.

River’s Edge

Bir grup lise arkadaşı, içlerinden birinin bir diğerinin öldürmüş olması gerçeğiyle yüzleşecektir. Keanu Reeves’in filmografisinde köşe taşlarından biri olan film. Aktör bu film ile birlikte adından söz ettirmeye başladı.

John Wick

en iyi keanu reeves filmleri john wick 2

Eski bir kiralık katil, köpeğini öldüren ve her şeyi ondan alan gangsterleri bulmak için emeklilikten dönüyor.

The Matrix

Bir bilgisayar korsanı, gerçekliğinin gerçek doğasını ve onu kontrol edenlere karşı savaştaki rolünü gizemli isyancılardan öğrenir. Reeves bir çok başarılı yapımda yer aldı. Hiç kuşkusuz en ünlüsü Matrix serisiydi.

Kuru Gürültü

Genç aşıklar Hero(Kate Beckinsale) ve Claudio(Robert Sean Leonard) bir hafta içinde evlenmek üzeredirler. Ama Hero’yu elde etmek isteyen başka bir adamın bir dizi komplosu sonucunda Hero ölmüş gibi gösteriliyor. Asker olan Claudio ve onun asker arkadaşları bu komplonun iç yüzünü ortaya çıkarmaya çalışırlarken ortalık bayağı bir karışıyor. Aslında hiçbir şey için bayağı bir gümbürtü kopartılmıştır…

John Wick 2

Borçlarını ödemek için suçlu yeraltı dünyasına geri döndükten sonra, John Wick büyük bir ödülün hayatına girdiğini keşfeder.

Tehlikeli İlişkiler

Son derece zengin ama sıkıcı bir hayat yaşamakta olan aristokratlar, başkalarının yaşamları üzerinden tutku ve ihanet etrafında türlü oyunlar oynayarak hayatlarını renklendirmeye çalışırlar.

Çılgın Aile

Çok büyük bir ailede herkesin yaşadığı olaylar konu alınmaktadır.

Hız Tuzağı

en iyi keanu reeves filmleri speed

Geldik en iyi Keanu Reeves filmleri listemizin sonuna… Genç bir polis memuru, hızını 50 milin üzerinde tutarak şehir otobüsündeki bombanın patlamasını önlemelidir.

Sizin de listeye eklemek istediğiniz filmler varsa aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Şimdilik hoşçakalın.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: