Fantastik Canavarlar’da Genç Dumbledore Gözükebilir

Fantastik Canavarlar Nelerdir? Nerede Bulunurlar? serisinin üç film olacağını biliyoruz. Harry Potter serisinden bir çok tanıdık isim barındıracak. Dumbledore’un filmin ana karakteri  Newt Scamander’i okuldan atmamak için özel çaba sarf ettiğini duymuştuk. Son fragmanda Sihir Bakanı, Colin Farrell ‘in canlandırdığı Percival Graves’in yaptığı kötülüklerin Avrupa’da Grindelwald ataklarını bağdaşlaştırdığı takdirde savaş çıkabileceğini söylüyor.

Bahsi geçen Grindelwald Kimdir?

Fantastik Canavarlar

Grindelwald Lord Voldemort gelene kadar tarihin en karanlık büyücüsü olarak anılmıştır. Geçmişi direk olarak Dumbledore ile bağlantılıdır.Kara büyüye olan aşırı ilgisi ve fikirleri yüzünden altıncı sınıftayken okulu olan Durmstrang’den atılır. Daha sonra Godric’s Hollow’a gelir. Burada Albus Dumbledore ile tanışır. İkisi birlikte kendilerini güçlü olduklarını için özel saymaktadırlar ve mugglelar üzerinde hüküm kurma planları yaparlar. Bunun için Ölüm Yadigar’larını bulmayı amaçlarlar. Daha sonra bir kaza sonucu Dumbledore’un kız kardeşi Ariana’nın ölümüne sebep olur ve Dumbledore ile yolları ayrılır ve Grindelwald kaçar. Avrupa ülkelerinde dehşet saçar.

gellert_grindelwald_and_albus_dumbledore

Filmde Ezra Miller’in canlandırdığı Credence ve Colin Farrell ‘in canlandırdığı Percival Graves büyücelerin mugglelardan saklanmasını saçma bulur ve muggleların dünyasını büyücülerin egemenliğine almaya çalışır. Buda Grindelwald’un tam istediği şeydir. Buda gösteriyor ki Percival Graves karakteri Grindelwald’un adamı çıkabilir. Bunlarda bizi genç Dumbledore’a yönlendirebilir.

Filmin yazırı Rowling verdiği bir röportajda Fantastik Canavarların Harry Potter ile insanların tahmin ettiğinden daha çok bağlantılı olacağını söyledi. Filmin yönetmeni David Yates de tanıdık isimleri göreceğimiz doğruladı.

Genç Dumbledore’u belki ilk filmde göremeyebiliriz ama üçlemede kesin göreceğimize eminiz.

Film 18 Kasım 2016’da gösterime girecek.

Fantastik Canavarlar

 

 

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: