Flashpoint Nedir?

Geçtiğimiz hafta Comic Con düzenlendi ve her seneki gibi bu Comic Con’da yoğun geçti. DC panelinde resmi olarak bir çok film duyuruldu. Bu filmlerin arasında dikkat çeken bir film Flashpoint. Flash dizisini izleyenler buna aşina olabilir fakat bilmeyenler için bir anlatalım.

2011 yılında Geoff Johns tarafından yazılan ve Andy Kubert, Alex Sinclair ve Sandra Hope tarafından çizilen bir çizgi roman. Barry Allen, bir gün farklı bir dünyada uyanır. Annesi hayattadır. Babası kalp krizi yüzünden ölmüştür ve artık eskisi gibi güçleri yoktur. Justice League diye bir şey yoktur. Yani dünya tümüyle değişmiştir.

Batman’i bulmaya çalışıyor fakat Batman artık Bruce Wayne değil onun babası Thomas Wayne’dir. Olaylar tam tersine gelişmiş ve Thomas Wayne oğlu Bruce Wayne öldükten sonra Batman olmuştur. Birlikte, Barry Allen’ın süper güçlerini kazandığı kazayı tekrardan oluşturmaya çalışırlar ve ikinci denemelerinde başarılı olurlar.

Diğer süper kahramanlara değinecek olursak. Hükümet Kal-El’i küçüklüğünden beri bir hücreye tıkmıştır. Güneş görmediği içinde maalesef güçlerinin farkında değildir. Yani Superman, Superman olduğunun farkında değildir. Amazon ve Atlantis arasında da büyük bir savaş vardır.

Bizce güzel böyle bir hikaye güzel bir film ile taçlandırılırsa mükemmel olur. Sizin Flashpoint filmiyle ilgili düşünceleriniz neler?

via[ScreenRant]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: