Dikkat Spoiler

Gişede Durumlar Ne? #2 (Blade Runner 2049, Kingsman 2, It ve Daha Fazlası) 1

Gişede Durumlar Ne? #2 (Blade Runner 2049, Kingsman 2, It ve Daha Fazlası)

35 yıl aradan sonra Blade Runner’ın devam filmi Blade Runner 2049 geçtiğimiz Cuma günü vizyona girdi. İzleyiciler tarafından beğenildi fakat gişede beklentilerin biraz altında kalmış gibi gözüküyor. $150 Milyon bütçesi olan filmin hafta sonu ülkesinde $45-55 Milyon ile açılış yapması bekleniyordu fakat film $31.5 Milyon ile hafta sonunu geride bıraktı. Diğer ülkelerde ise $50 Milyon hasılat elde ederek toplamda dünya çapında $80 Milyon hasılatı geride bıraktı. Henüz Güney Kore, Japonya, Çin gibi ülkelerde vizyona girmedi. Şuan gişede beklentilerin altında kalmış gibi gözükse de bu ülkelerde vizyona girmesinin arıdan daha iyi bir kazanç elde edebileceğini düşünüyoruz.

blade runner 2049 ryan gosling gif ile ilgili görsel sonucu

Aynı gün vizyona giren ve Kate Winslet and Idris Elba başrolünde bulunduğu The Mountain Between Us filmi ise $10,1 Milyon ile açılış yaptı. Diğer ülkelerde de $3,6 Milyon kazanarak toplamda $13,7 Milyon hasılat elde etti. $35 Milyon bütçeli bir filme göre bizce iyi bir açılış.

Bu senenin vizyona bomba gibi düşen korku filmi It bir rekor daha kırdı. Ülkesinde hafta sonunda $9,65 Milyon kazanarak toplamda $304 Milyon kazanarak korku filmleri arasında en çok kazanan film oldu. Diğer ülkelerde de yaklaşık $300 Milyon kazanarak en yüksek hasılata ulaşan korku filmi oldu. Dünya çapında $600 Milyon hasılatı geçti.

İlk filmiyle çok sevdiğimiz Kingsman serisinin Kingsman: The Golden Circle filmi ise hata sonunu $8,8 Milyon ile kapattı. Ülkesinde $79 Milyon, diğer ülkelerde de $173 Milyon kazanarak dünya çapında $253 Milyon hasılata ulaştı. Hemen hemen ilk filmle aynı şekilde bir grafik izliyor.

via[BoxOfficeMojo]


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.