İki Yeni Star Wars Üçlemesi Gelecek, Bir Tanesi Old Republic Zamanında Geçecek

Orijinal serinin sonlarına yaklaştığımız şu günlerde Star Wars hayranlarını sevindirebilecek haberler geldi. Game of Thrones dizisi yaratıcılarından David Benioff & D.B. Weiss’ın ayrı, Rian Johnson’ın ayrı iki yeni üçleme çekeceği konuşuluyor.

Star Wars New Net’in yaptığı habere göre David Benioff ve D.B. Weiss ikilisinin üçlemesi Old Republic zamanlarında geçecek. Old Republic zamanlarının ne olduğu bilmeyen okurlarımız yazının sonuna giderek bilgi edinebilir.

Hedeflenen çekim tarihi bu sonbaharda olması önümüzdeki birkaç ay içinde bu projeyle ilgili resmi haberlerinin geleceğini söylüyor. Belki de Lucasfilm, Nisan ayında gerçekleşecek olan Celebration Chicago’da gelecek planları hakkında bazı bilgileri ifşa edecek. Kongrenin ana odağı Bölüm IX üzerinde olacak olsa da, stüdyo ileride ne olacağına ışık tutması iyi olabilir. Bir sonraki Star Wars filmleri ve TV şovları hakkında bir çok söylenti ve haber var, bu yüzden biraz netlik büyük ölçüde takdir edilecektir. Birçok kişi Yıldız Savaşları efsanesinin Bölüm IX’tan sonra kısa bir mola vermesini bekliyordu. Lucasfilm pek de aynı fikirde değil gibi.

Old Republic Nedir?

Old Republic, Galactic Republic’den önceki yönetim biçimiydi. Klon Savaşlarından binlerce yıl önce var oldu. Sithlerin ve Mandaloreların, Jedi felsefesini zayıflık olarak görmesi nedeniyle çatışmalar başladı. Bu çatışmaların sonunca Sith İmparatorluğu kuruldu ve yakın zamanda Sithler tüm galaksiye hükmetmeye başladı.

Galaksi Dark Age dönemine girdi. Jedi ve Sith savaşları başladı. Cumhuriyet’in başkenti  Coruscan Sithler tarafından işgal edildi. Savaşın sonların Sith düzeni Jedilar tarafından gezegenin dışına püskürtüldü. Kaynak: Star wars wiki

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: