İlk Bakış: Margot Robbie, Kraliçe I. Elizabeth İmajiyla

Suicide Squad’ın yıldız isimlerinden, Para Avcısı ve Fokus filmlerindeki başarısının ardından adından sıkça söz ettirmiş Margot Robbie bu kez tarihi bir karakteri canlandırıyor. Yönetmen koltuğunda Josie Rourke’ın oturduğu ve baş rolü 2 oscar adaylığı bulunan Saoirse Ronan ile paylaşacağı film Mary Queen of Scots’den paylaşılan yeni görselde Margot Robbie’nin imajı dikkat çekiyor.

 

16 yaşında Fransa Kraliçesi olan Mary Stuart, 18 yaşında dul kalır ve omuzlarına yeniden evlenme baskısı yüklenir. Mary bunun yerine yurdu İskoçya’ya geri döner ve hakkı olan tahtı geri ister. Fakat İskoçya ve İngiltere’nin yönetimi etkileyici genç Kraliçe Elizabeth’in yönetimi altındadır. İki genç kraliçe erkek egemen bir dünyada hem tahtta hem de aşkta rakip konumundayken bağımsızlığa karşı evlilik oyununu nasıl oynayacaklarına karar vermelidir. Bu süreçte yaşanan ihanetler, isyanlar ve entrikalar tarihin akışını belirleyecektir… (beyazperde)

Filmin kadrosunda Joe Alwyn, Jack Lowden, Martin Compston, Brendan Coyle, David Tennant ve Guy Pearce bulunuyor. Kraliçe 1. Mary’i ise Saoirse Ronan canlandıracak.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: