Joker Filminin Konusu Yavaş Yavaş Belli Oluyor

Bildiğiniz üzere Martin Scorsese’in yapımcılığını yapacağı ve The Hangover üçlemesini yöneten Todd Phillips yöneteceği bir Joker’in origin hikayesini anlatan film gelecek. Şuana kadar rol için geçen isimler Leanorda DiCaprio ve Joaquin Phoenix’di. Bu kadar oyuncu haberi geliyor fakat filmin konusu ne olacak?

The Wrap‘ın yaptığı habere göre, 80lerin başarısız komedyeni yani Allen Moore’un şaheseri Batman : The Killing Joke’u merkezine alacak. The Killing Joke, Joker’in en iyi başlangıç hikayelerinde biridir. Geçtiğimiz yıl animasyon filmi de çıkmıştı. Killing Joke’u kısaca anlatmak gerekirse, 80lerde mühendislik işinden ayrılıp komedyenlik alanında şansını deneyen fakat başarısız olan bir karakter. Bir de başarısızlıklar yetmezmiş gibi karısının ölümüyle sarsılıyor. Sonrasında karıştığı bir soygunda Batman ile karşılaşıyor ve kimyasal bir tankın içine düşüyor. Burada ‘Suçun Prensi’ yani Joker’e dönüşüyor.

Todd Phillips’in Alan Moore’un The Killing Joke’unu direk uyarlayacağı ya da ne kadar esinleneceği belli değil. Bir kaç ay içinde Joker’i kimin canlandıracağı belli olacağı düşünülüyor. Eğer direk bir Killin Joke uyarlaması olursa Batman’i de kimin canlandıracağı merak konusu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: