Jumanji, Gişede Justice League’i Geçti

Büyük umutlarla vizyona giren, reklam çalışmalarına milyon dolarla harcanan DC’nin yeni filmi Justice League maalesef gişede istediğini bulamadı. Bizce film mükemmel bir film değildi ama iyi bir filmdi. Gişede daha iyisini yapabilecek bir filmken hem her ne kadar kovulsa da filmin yapımcılarından Brett Ratner’ın bir sapık çıkması hem de Zack Snyder’ın yaşadığı üzücü olay sonrası yönetmenliği Joss Whedon’a devretmesi hayranları filmden soğuttu diyebiliriz.

Şu sıralar vizyonda olan diğer bir film ise büyük beklentilere sahip olmayan Jumanji: Welcome to The Jungle. Her ne kadar filmin kadrosunda Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black gibi ünlü oyuncular bulunsa da hiç kimse filmden böyle bir başarı beklemiyordu. Box Office Mojo verilerine göre Jumanji $90 Milyon bütçeyle çekildi ve şu ana kadar dünya çapında $674 Milyon kazandı. Fakat Justice League, yüksek bütçesine ve o kadar reklam çalışmalarına karşın şu ana kadar #654 Milyon kazandı.

Tabi bu durum daha hayırlı olmuş olabilir. Keza Warner Bros. bu başarısızlığa karşı süper kahraman filmlerine daha düşük bütçe ayırıp daha iyi yönetmenlerle farklı şeyler deneyebilir. Şimdilik önümüzde Aquaman filmi gelecek ve yakın zamanda Shazam! filminin çekimlerinin başlanması bekleniyor. Henüz diğer duyurulan filmlerden haber yok.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: