Justice League Gişede Kötü Başladı

Justice League geçtiğimiz Cuma günü vizyona girdi. Filmin iyi veya kötü olduğundan değil de gelin gişedeki durumunu bir konuşalım.

Justice League açılış haftasonunda $96 Milyon hasılat elde etti. Stüdyo $110-$120 Milyon gibi bir açılış bekliyordu fakat film beklenenin altında kaldı. Bundan önceki DC filmlerine bir bakalım. Batman V Superman büyük bir beklentiyle vizyona girmişti. Sonuçta şu ana kadar sinema da görmediğimiz bir olaya Batman ve Superman’in dövüşünü izleyecekti. Bir çok fragman, TV reklamı bunların hepsi filmin beklentisini yükseltmişti. Tabi film vizyona girer girmez hayranlar sinemalara akın etti ve $160 Milyon açılış hasılatı elde etti. Tabi film kötü olunca her hafta bu başarıyı gösteremedi ve ülkesinde toplam $330 Milyon hasılat elde etti.Wonder Woman ve Suicide Squad’ın açılış hafta sonunda ki hasılatlarını geçemedi.

Tabi bu alanda en büyük rakibi Marvel’in çıkardığı ve tüm kahramanların Dünya’yı korumak için birleşmesini anlatan Yenilmezler ilk hafta sonunda $200 Milyon hasılat elde etmişti. Deadline‘nın yaptığı habere göre filmin bütçesi $300 – $350 Milyon civarındaymış. Filmin kara geçmesi içinse dünya çapında $700+ Milyon hasılat elde etmesi gerekiyor. Tabi stüdyonun beklentileri $700 Milyon hasılattan daha fazla. Jutice League diğer ülkelerde ise $185 Milyon hasılat elde etti ve toplamda $281 Milyon hasılat elde etti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[Box Office Mojo]

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: