Martin Scorsese imzalı “The Irishman”den Tanıtım

Geçen gece Akademi Ödülleri sırasında, Irishman Netflix bombayı bıraktı. Reklam aralarından birinde, Martin Scorsese’nin yaklaşmakta olan gangster hikayesi The Irishman için ilk Teaser Fragmanı ortaya çıkardılar. Kesin bir sürprizdi, çünkü söylentiler filmin ne zaman ve nerede ortaya çıkabileceği konusunda dönüyordu. Adil olmak gerekirse, büyük geceden yayımlanan bu fragman bizlere bir şey sunmuyor. Bu yazının sonunda Teaser Trailer’ı görebileceksiniz ama önce film hakkında spekülasyonlar için biraz zaman harcayalım, olur mu?

Scorsese’nin organize suç dünyasına dönüşü. IMDb özeti şu şekildedir: “Bir kiralık katil, Jimmy Hoffa’nın katledilmesine olan olası katılımını hatırlatır. Film I Heard You Paint Houses adlı kitaptan uyarlanılıyor. İlk olarak Jimmy Hoffa’nın Frank “İrlandalı” Sheeran ile konuştuğu kelimeler mi? Bir evi boyamak, bir adamı öldürmektir. Boya, duvarlara ve zemine sıçrayan kandır. Neredeyse beş yıl boyunca kaydedilen röportajlar sırasında Frank Sheeran, Charles Brandt’a mafya ve arkadaşı Hoffa için yirmi beşten fazla suikast düzenlediğini itiraf etti. ”Robert De Niro, Frank Sheeran, Al Pacino ise Jimmy Hoffa’yı oynuyor. Scorsese birleşmesinde belirgin bir şekilde yer alan Harvey Keitel, Angelo Bruno, Joe Pesci ise Russell Bufalino oynuyor. Başka hiçbir şey bilinmemektedir, ancak spekülasyon önümüzdeki aylarda daha fazlası ortaya çıkana kadar yaygınlaşacaktır. Scorsese, Brandt’ın kitabını temel alan Steven Zaillian tarafından yazılmış bir senaryoyu yönetiyor. Skoru Seann Sara Sella oluştururken, sinematografi Rodrigo Prieto’ya ait.

Netflix ayrıca, İrlandalı‘nın 2019 sonbaharında piyasaya sürüleceğini doğruladı (Ekim’de piyasaya sürülme için söylentilere tabi tutuldu) ve filmin, yayın platformunda gösterilmesinin yanı sıra, bir de beyaz perde gösterimi (muhtemelen sınırlı) olacağı konuşuluyor. Netflix’in bu yılki Akademi’de ödüller toplayan Roma gibi. Festival ve Netflix’in devam eden çıkmazlarının üstesinden gelinmesi durumunda, olası bir Cannes prömiyeri hakkında spekülasyonlar da yapıldı.

Scorsese yönetmenliğindeki filmde Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel ve Anna Paquin yer alıyor. Büyük bütçeli suç-drama The Irishman bir kiralık katil hakkında.

Kadrosunda ve yönetmen koltuğunda önemli isimleri barındıran, herkesin merakla beklediği Netflix yapımının fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: