Michael B. Jordan Oyunculuğu Bırakmak İstiyor

Michael B. Jordan Time dergisine verdiği röportajda yönetmenliğe yönelmek istediğini açıkladı.

Aktör The Wire’daki dizisindeki Wallace rolü ile adından söz ettirmeye başlamıştı. Ancak asıl yükselişi, 2013 yılında Ryan Coogler’ın Fruitvale Station filmindeki rolü ile yaptı.

Michael B. Jordan Time dergisine yeni bir röportajda sadece film çekmek istediğini söyleyen aktör bunu yaparken küresel sorunlara değinmek istiyor.

Jordan’ın yeni projesi Just Mercy filminde onu Jamie Foxx ve Brie Larson ile birlikte başrol olarak göreceğiz. Walter McMillian’ın gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyacak olan film, siyahi olan Walter McMillian’ın, Alabama Monroeville’deki kuru temizleme dükkanında çalışan genç, beyaz bir kadının öldürülmesi davasında mahkum edilmesini konu ediniyor. 

Jordan genç avukat Stevenson’ı canlandırıyor ve izleyicilerin filmi izledikten sonra bir fark yaratmak için ilham almalarını istiyor. “İnsanların öfkeli, üzgün, tutkulu, perişan, ilham verici ve fark yaratmak konusunda iyimser hissetmelerini istiyorum” diyen oyuncu, “Bu filmi izleyenlerin ‘normal’ kavramlarını sorgulamalarını istiyorum.” diyor.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: