Mr. Robot 2. Sezon Gizem ve Göndermeleri

Mr. Robot 2. sezon un başlamasıyla birlikte dizinin içinden Easter Eggs bilgileri de gelmeye başladı.Öncelikle bilmeyenler için easter egg nedir onu bi açıklayalım.Easter egg’in sözlük anlamı paskalya yumurtası olsada, internette kullanılan anlamı o değil tabiki, sürpriz detaylar gibi bi anlama geliyor.Yani izleyicinin ilk bakışta fark edemeyeceği şeyler.Easter egg’i yazımızda daha iyi anlarsınız biz şimdi yazımıza geçelim.

İlk easter egg, Sezon 2 fragmanından.Videonun  0:41. dakikasına gittiğinizde ekranda 212-804-6003 numarası beliriyor.Eğer o numarayı ararsanız (tabii Türkiye’den ararsanız faturanıza yüklü bir ücret yansıyabilir o yüzden aramanızı tavsiye etmiyoruz 🙂 ) operatörün, E-Corp yardım merkezini aradığınız için teşekkür ederiz.Son olayların ardından, çok sayıda telefon alıyoruz.Vakit kaybını önlemek ve daha fazla bilgi için lütfen web adresimizi ziyaret ediniz www.. *Ses Kesiliyor* In order for the light to shine so brightly, the darkness must be present. (Işığın ışıl ışıl parlaması için karanlık hazır olmalı.) *Ardından art arda bip sesleri.

www.fsoc.sh Sitesine girdiğimizde bi kaç saniye sonra göz beliriyor.Gözün yanındaki 4C4F4F4B205550 hexadecimal kodunu ASCII sisteminde çevirdiğimizde LOOK UP(Yukarı Bak) yazısı çıkıyor.

ara

Sitedeki imlecin yanıp sönme hareketlerini Mors’a göre kodladığımızda;  .-.. . .- …- . / — . / …. . .-. . çıkıyor.Onu çevirdiğimizde ise LEAVE ME HERE yazısı ortaya çıkıyor.

Mr Robot Qr ( Kare) Kodu

Bu QR (Kare) kodu Sezon 2 Bölüm 1’in giriş ekranında, Elliot’un not defterinde yazıyor.Kodu tarattığınızda, 90 stili bir Confictura Endüstri web sitesine gidiyor.Kimilerine göre bu site Elliot’un ilk sitesi.

mr robot confictura industries

 

Sitenin logosuna yakından baktığınızda; Mr. Robot’un, Elliot Gideon’la konuşurken kestiği elmanın kabuklarına benzediğini farkedeceksiniz.

Confictura Industries Logo

Bir diğer easter egg ise Evil-Corp sitesi ile E-Corp sitesinin benzerliği.Hatta neredeyse aynı bir tek farkla; dikkatli baktığınızda E-Corp’taki adamın gülümsediğini fark edeceksiniz.

“Kırmızı El Arabası” bu isim Elliot’un not defterine verdiği isim.”Kırmızı El Arabasının” bir diğer ortak noktası ise Carla.Carla Kırmızı El Arabası olan kız.Not defterine dönersek defterin yanında bir kitap var; Leo Tolstoy’un kitabı Resurrection yani diriliş.Bölümlerde biraz geriye gittiğimizde fark ediyoruz ki Mr. Robot, Elliot’u duvarın üstünden itme anından bir kaç saniye önce bu kitabı okuyormuş.Ayrıca Confictura Endüstri’nin logosunu not defterinde görüyoruz.

Mr. Robot Resurrection Diriliş

Şimdilik easter eggler bu kadar önümüzdeki günlerde görüşmek dileğiyle.

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: