Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Diziler

Karantina dönemi insanlar stream platformlarına hücum etmiş durumda. En popüler stream platformlarında biri olan Netflix bu dönemde oldukça ilgi görmekte. Biz de karantinadayken izleyebileceğiniz en iyi Netflix dizilerini derledik.

Bir Başkadır

Belki de şuana kadar izlediğim en iyi Türk yapımlarından biri olan Bir Başkadır dizisini Berkun Oya yazıp yönetti. Meryem yavsiye üzerine bayılma sorununu çözmek için bir psikiyatriste gider. Fakat Psikiyatrist Peri’nin de kendi sorunları vardır.

The Queen’s Gambit

Ailesini kaybeden Beth Harmon bir yetimhaneye yerleştirilir. Tesadüfen yetimhane çalışanı Shaibel’in satranç oynadığını gören Beth oyunu öğrenmeye başlar ve satrançta dünyanın en iyisi olmak için adımlar atmaya başlar fakat bu sırada yetimhanede bağımlısı olduğu yeşil haplarla da baş etmek zorundadır. Şimdiden Netflix’in en iyi dizileri arasında yer alıyor.

Mindhunter

Benim kişisel favorilerimden biri olan Mindhunter, 1970’de iki Fbi ajanının cinayet psikolojisini anlamak için gerçek hayatta da yaşamış olan katiller ile görüşmeye başlamasını konu alıyor.

Ratched

Mildred hemşire olarak bir akıl hastanesinden çalışmaya başlar. Burada insan zihniyle ilgili korkunç deneyler yapılmaktadır. Günler ilerledikçe Mildred’in içindeki karanlıkta ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Russian Doll

Nadia sürekli ölmekte ve 36. yaş gününü tekrar tekrar kutlamak zorundadır. Bu döngüden ne kadar kurtulmaya çalışsa da her uyandığında tekrar ölmekte ve tekrar aynı günü yaşamak zorundadır.

When They See Us

1989’da suçsuz 5 siyahi gence Central Park’ta bir kadına yapılan korkunç saldırıyı itiraf etmeye zorlanır. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu dizi bu 5 gencin bu süreçte neler yaşadığını anlatır.

Cobra Kai

Karate Kid filminin devamı niteliğinde olan bir dizidir. Hayatta pek başarılı olamayan Johnny Lawrence yıllar sonra tekrardan Karate salonunu açar ve Daniel LaRusso ile rekabeti tekrardan canlanır.

The Haunting of Hill House

5 kardeş bir trajedinin ardından büyüdükleri eve geri dönerler. Fakat burada geçmiş ve günümüzden görüntülerle, akıllarından çıkmayan anılar ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu gerçekle yüzleşirler. Dizini ikinci sezonu ise The Haunting: Bly Malikânesi adıyla Netflix’te yayında.

Sizin de eklemek istediğiniz dizi varsa aşağıdaki yorum kısmından bizi ulaştırabilirsiniz.

Bir yorum bırak