Nightwing Filmini LEGO Batman’in Yönetmeni Yönetecek

Warner Bros., merkezinde Batman’in olduğu yeni bir DC süper kahraman filmi çalışmalarına başladı. Canlı-aksiyon macera filmi LEGO Batman Filmi’nin yönetmeni Chris McKay tarafından yönetilecek.

Nightwing, DC karakteri Robin olarak da bilinen Dick Grayson‘ı konu alacak. Film, bugün akşam saatlerinde Cloverfield ve Planet of the Apes yönetmeni Matt Reeves tarafından yöneticileği açıklanan The Batman ile doğrudan ilişkili olacak.

Nightwing Filmini LEGO Batman'in Yönetmeni Yönetecek 1

The Hollywood Reporter’a göre yönetmenlik için Chris McKay, senaryo içinse The Accountant senaristi Bill Dubuque ile görüşülüyor. DC Lore’unda, Dick Grayson orijinal Robin. Flying Graysons olarak bilinen akrobat ailenin en genç üyesidir. Bob Kane ve Bill Finger ile birlikte illüstratör Jerry Robinson, 1940’da yayımlanan Detective Comics #38 çizgi romanı ile ilk kez kendini gösteren karakterin yaratımında iş birliği yaptı.

Nightwing Filmini LEGO Batman'in Yönetmeni Yönetecek 2

Dick’in ailesi öldürüldükten sonra, Bruce Wayne tarafından koruma altına alınır. Ardından Robin olur ve Kara Şövalye ile Gotham’dan suçluları temizlemek ve belalı şehre adaleti geri getirmek için takım olurlar. 1980’lerde Grayson, Robin karakterini Nightwing için sattı ve Teen Titans’ların lideri oldu. Onun ardından Robin karakterini bir grup genç kademeli olarak devralmaya başladı.

Dick Grayson karakteri LEGO Batman Filmi’nde yer almıştı. Film, McKay’in yönettiği ilk film olma özelliğini taşıyor. Yaklaşık 182 milyon dolar kazandı. Yönetmen daha önce orijinal Lego Movie filminde yardımcı yönetmenlik yaptı ve 3 sezon Robot Chicken’i yönetti.

Aşağıdaki yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: