Quentin Tarantino’nun Star Trek Filmi +18 Olacak

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi bir haber düştü. Sevilen bu serinin yeniden başlatılmasından sorumlu olan J.J. Abrams ve kariyerinde mükemmel filmler yöneten Quentin Tarantino‘nun bir Star Trek filmi yöneteceği haberi bizim gibi bilim kurgu hayranlarını çok sevindirdi. Bildiğiniz üzere Quentin Tarantino’nun kariyerinde ne bir bilim kurgu filmi yönetti yada $100 Milyon bütçeli Django dışında çok büyük bütçeli filmler yönetti. Tarantino’nun filmlerinin bir başka özelliği ise şuana kadar çıkardığı filmlerin +18 olması.

Eğer büyük bütçeli bir film çekiyorsanız 18 yaşının altındaki kitleyi böyle bir filmin dışında bırakamazsınız. Fakat yönetmen Tarantino olunca hem stüdyo hem de J.J. Abrams filmin +18 olmasını kabul etti. Deadline‘nın yaptığı habere göre Tarantino bir kaç senaristle masaya oturmuş ve onların fikirlerini dinlemiş. Bu senaristler arasında The Revenant’ın senaristi Mark L. Smith’in bir adım önde olduğu söyleniyor.

Aslında filmin +18 olması bir sorun teşkil ediyormuş gibi gözükse de Deadpool ve Logan gibi filmler bunun böyle olmadığını gösterdi. Böyle mükemmel yönetmenler genellikle böyle franchise’ın içinde bulunmuyor. Bazen stüdyoların filme etkisi büyük oluyor. Yönetmenleri iyi olsa dahi film kötü çıkıyor. Fakat Tarantino’nun Star Trek filminde öyle olmayacağı benziyor ve umarız öyle olmaz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: