Splinter Cell Filmi Ne Zaman Çıkacak?

İlk girişimin üzerinden 20 yıldan fazla geçmesine rağmen Hollywood hala mükemmel denebilecek bir video oyun filmi çıkartamadı. Warcraft ve Asssasisn Creed geçen sene denendi ancak verdikleri sözleri tutamadılar. Ubisoft -Assasins Creed’in arkasındaki oyun firması- bir süredir bir başka oyun Spilinter Cell’i beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Yapımcı Basil Iwanyk’a göre film hala yürürlükte. Tom Hardy hala yapımın içinde ve her şey yolunda giderse filmin çekimleri bu yılın ardından başlayacak. Ancak bu yapım Assassin’s Creed’in box officedeki hayal kırıklığına rağmen başarılı olabilir mi?

Yapımcı Collider‘a konuştu ve Splinter Cell filmi ile hala ilgilendiklerini ve senaryo üzerinde çalıştıklarını ve yakın bir tarihte Tom Hardy’e göndereceklerini söyledi. Söyledikleri göz önüne alındığında filmin olumlu bir ilerleyiş kaydettiğini ve filmin çekimlerinin bu yıl başlayabileceğini anlıyoruz. Yapımcı şunları söyledi.

Şuan bir senaryomuz ancak biraz uzun yine de yaptıklarımızın en iyisi. Şimdi, hangi sayfaları çıkaracağımızı konuşmak için ve Tom Hardy’e vermek için Mexico City’e dönüyorum. Bu senaryo Tom’un notları baz alınarak yapıldı. Bir kaç hafta içerisinde Tom’a senaryoyu vereceğiz ve çekimlerin bu yıl başlaması için çabalayacağız.

Şuana kadar henüz Splinter Cell’in bir yönetmeni yok. Ancak görünen o ki senaryo şeklini aldıktan sonra arayışlar çok yakın bir zaman içerisinde başlayacak. Ubisoft’un Splinter Cell oyunu oyun dünyasında oldukça popüler bir oyun ancak Assasins Creed popüliterisine rağmen box office’de fiyaskoya imza atmış ve 125 milyonluk proje dünya genelinde 210 milyon dolar gelir elde etmişti. Bununla birlikte Rotten Tomatoes’da  %18 oy almıştı. Basil Iwanyk’a göre bunlar Splinter Cell’i etkilemeyecek ve film farklı bir durumda olacak. 

Basil Iwanyk ayrıca filmin 13 yaş üzeri olacağını söyledi. Şu anda filmin çıkacağı tarih ile ilgili resmi bir açıklama yok ve Tom Hardy oldukça yoğun ancak projeye çok uzun bir zamandır bağlı ve çok istekli görünüyor. Yani yapımcılar her şeyi düzgün yaparlarsa Splinter Cell gerçekten de çıkacak. Film ile bilgiler geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: