Stan Lee Eskiden DC’yle Dalga Geçtiklerini Söyledi

Yıllardır Marvel ve DC arasında gelen bir çizgi roman rekabeti var. 1977 yılından samimi bir Stan Lee röportajı ortaya çıktı. Hatta DC çizgi roman kapaklarının üstündeki renkler bile popülerliği etki ettiğini düşünmüş. Gelin Stan Lee’nin bu rekabetle ilgili söylediklerine bakalım.

Bizi yakalamaya çalışıyorlardı. Ellerinden geldiklerinin en iyisini yapıyorlardı. Onlardan daha çok satmaya başladığımız zaman onlarla eğlenirdik.

Lee, DC’de çalışan arkadaşları olduğunu ve neden Marvel’in daha çok sattığını anlamak için toplantılar yaptığını söylemiş. Tabi direk içeriden bilgi alınca sizde bir kaç değişiklik yaparsınız. Onlarda öyle yapmış.

Kitaplarımızı incelemişler ve ‘Kapaklarında çok fazla kırmızı rengi var belki bundandır.’ demişler ve kapaklarına daha fazla kırmızı rengi koymaya başlamışlar. Öğrendiğimiz an kapaklarımızdaki tüm kırmızıları kaldırdık ve kitaplarımız onlardan daha çok satmaya devam etti ve bu onları delirtiyordu.

Stan Lee, bu başarılarının daha fazla mizah anlayışları olduklarına bağladı. Belki de insanların biraz sıkıcı olan şeyleri sevmediklerini, tuhaf ve komik olan şeyleri sevdiklerini de sözlerine kattı. Röportajı aşağıdan bulabilirsiniz.

via[THR]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: