Dikkat Spoiler

Star Wars 8 İsmi Ne Olacak?

Star Wars 8’in İsmi Sızdı

Tüm gözler bu hafta çıkacak olan Star Wars’ın ilk bağımsız filmi Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi ‘ne çevrilmiş durumda. Bununla birlikte, Star Wars: Bölüm VIII, yaklaşık bir yıl sonra yayınlanacak; hayranlar, resmi bir isim gibi, o filmle ilgili her türlü bilgiye açlar. Disney, Star Wars 8’in ismini sızdırmış olabilir.

AVS Forum‘da yer alan habere göre Lucasfilm, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne  (European Union Intellectual Property Office) Star Wars 8’in ismi olabilecek bir ticari marka açtı.Raporda, bu ticari markanın aslında gizli bir isim olduğu, Star Wars: Force Awakens’in devamının Star Wars: Forces of Destiny (Star Wars: Kaderin Gücü) olacağı yer alıyor. İsim, gelecekteki Star Wars markaları ile ilgili giyim, oyuncak ve diğer öğelerden oluşan yaklaşık 2.000 kelimelik büyük bir listeye dahil edildi.<Liste>

Açıkça, Disney ve Lucasfilm’in Star Wars ile alakalı binlerce projesi var. Yani Star Wars: Forces of Destiny gerçekte bir Star Wars ismi olmaktan çok uzak.Dürüst olmak gerekirse daha çok oyun yada bir çeşit animasyon serisi gibi duruyor.Film için sevimsiz ve iç açıcı olmayan bir isim olur.Star Wars 8 isim söylentilerinin bir kısmı, Tale Of The Jedi Temple ve The Order Of The Dark Side idi; ikisi de biraz daha inandırıcı görünüyordu.

Disney Lucasfilm’in tamamını 2012’de 4 milyar doların üzerinde satın aldı. İlk gösterisini satın alındıktan dört yıl sonra Star Wars: The Force Awakens(Star Wars:Güç Uyanıyor) ile yaptı.Bu hafta, Rogue One: A Star Wars Story galasını yapacak.

Star Wars 8 Daisy Ridley
Star Wars Güç Uyanıyor’da Daisy Ridley

Şu ana kadar “Güç Uyanıyor”‘un ardından neler olacağı ile ilgili çok az şey biliyoruz.Pek tabii Disney şu anda Rogue One: A Star Wars Story’in üstünde duruyor.Film beyaz perdeye geldikten sonra Star Wars: Episode VIII ile ilgili daha fazla şey öğreniriz gibi görünüyor.Belki de Rogue One çıkmadan ufak bir teaser görürüz.Bekleyip göreceğiz.Filmin kadrosu; Daisy Ridley, John Boyega, Carrie Fisher, Mark Hamill, Oscar Isaac, Benicio Del Toro, Laura Dern ve Adam Driver’dan oluşuyor.Star Wars: Episode VIII 15 Aralık 2017’de çıkacak

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.