Dikkat Spoiler

Star Wars Rogue One Kutsal Jedi Toprakları

Star Wars Rogue One Kutsal Jedi Toprakları

Star Wars Rogue One Kutsal Jedi Toprakları

Yönetmen Gareth Edwards, yeni gezegen Jedha hakkında detaylar paylaştı.Jedha, Star Wars Rogue One Kutsal Jedi Toprakları.

Star Wars hayranlarına mükemmel bir yılbaşı hediyesi olacak olan Rogue One:Bir Star Wars Hikayesi, Star Wars’ın ilk ayrı filmi.Film 16 Aralıkta gösterime girmeye hazır.Filmin yeni fragmanlarını beklerken, yönetmen Gareth Edwards’dan hikaye hakkında yeni detaylar geldi.Yönetmen, filmde Jedi Kutsal Toprakları olacak dedi.O yerin gezegenin ismi Jedha.

Rogue One’nin, Star Wars: Bölüm III – Sith’in İntikamı ile Star Wars:Bölüm IV, Yeni Umut arasında geçeceğini biliyoruz.Entertainment Weekly, Gareth Edwards ile bir söyleyişi yaptı.

Star Wars’taki Güç, bir din gibi ve onlar inançlarını kaybediyorlar.İmparatorluğun yada Kötünün kazanmasına izin verme seçimi ve İnancını Kaybetme Teması ile konuşmaya gidebileceğimiz bir bölge bulmayı deniyorken, Jedha’yı somutlaştırdı.

Jedha, Osmanlı İlhamlı Mimari’den etkilenmiş gibi görünüyor aynı Mekke yada Canterbury’de olduğuğu gibi.Jedha, Jedi Kanunları açısından oldukça önemli bir manevi boyuta sahipmiş, taki İmparatorluk bu kutsal bölgede kontrolü ele alıncaya kadar.Gareth Edwards, Jedha’nın Jedi Düzenin’de önemini şu sözlerler açıklıyor.

Burası Güç‘e inanan insanların hacca gittiği bir yer.İmparatorluk tarafından ele geçirilmiş, işgal edilmiş topraklar…muhtemelen açıklayamayacağımız nedenlerden dolayı.Jedha’da, Jedi ve İmparatorluğa, her ikisine de hizmet eden çok önemli bir şey var.Gerçek Dünya ile bağlantı bir şeymiş gibi hissettirebilir.

Yönetmen ayrıca, Jedha’nın anahtar karakterlerden Chirrut Imwe (Donnie Yen), Baze Malbuz (Jiang Wen) ve Bodhi Rook’un (Riz Ahmed) evi olduğunu belirtti.Ayrıca birde gizemli birinden bahsetti.

Jedha’da, baskıcı bir İmparatorluk olmasına rağmen, pes etmeyecek bir direnç var ve bizim karakterlerimiz, İmparatorluk’tan korumaları gereken biriyle tanışmak zorundalar.Genişletirsek, sadece Jedi’ya inanan insanların, Güç’e inananların, ve bundan etkilenmiş olanların sorumluluğu olmalı.Eğer gerçekten çok eskiden kalma bir Din ise, Obi-Wan Kenobi’nin dediği gibi, o binlerce ya da milyonlarca insanın içinde var.

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.