Stephen King’ten A Quiet Place Övgü

Amerika’da geçtiğimiz cuma günü vizyona giren A Quiet Place, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden tam not aldı. Korku/Gerilim filmi olan A Quiet Place’in konusu dört kişilik bir aile filmin isiminden de anlaşılacağı üzere sessiz bir yerde hayatlarını sürdürüyorlar ve işaret diliyle birbirleriyle iletişim kuruyorlar. İşaret diliyle iletişim kurmalarının sebebi ise konuşamadıklarından değil sesle avını bulan gizemli bir yaratık yüzünden. Bu sessizlik çocukların yanlışlıkla lambayı düşürene kadar sürecek.

Filme ilk övgü ise Korku/Gerilim üstadı Stephen King’ten geldi. Filmi izledikten sonra Twitter üzerinden film hakkında şunları yazdı.

A QUIET PLACE, olağanüstü bir iş. Mükemmel oyunculuk ama asıl önemli olan SESSİZLİK …

Tabi filmin barşrolü, yönetmeni ve senaristlerinden biri olan John Krasinski’den bu yoruma tepki gecikmedi. John Krasinski’de bu yoruma şöyle karşılık verdi.

Beyin.. işlem görmüyor. Kendini kaybetme John, kendini kaybetme. Çok geç.

Chris Pratt, Lebron James, Ryan Reynolds gibi ünlü isimler de filmi beğenenler arasında. Tabi bu kadar iyi yorum gişeye de yansıdı. THR‘nin yaptığı haberde A Quiet Place ilk hafta sonunda beklentilerin üstüne çıktı ve Amerika’da $50 Milyon hasılat elde etti. Tekrardan hatırlatmak gerekirse film ülkemizde bu Cuma yani 13 Nisan’da vizyona girecek. Filmin fragmanını aşağıdan bulabilirsiniz.

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: