Suicide Squad İnceleme – Nasıl? Güzel mi? Gidilir mi?

Superman v Batman hayal kırıklığının ardından hayranlar büyük bir merakla Suicide Squad filmini beklemeye başladılar.Warner Bros. hemen hemen her gün film ile alakalı bir detay paylaşıyor ve ardından hayranlar artık film için sabırsızlanıyorlardı.Nihayet Amerika’da geçen hafta cuma Ülkemizde ise dün gösterime girdi.Bizde Dikkat Spoiler Ekibi olarak filmin gösterimlerinden birine katıldık.Filmi izledik ve tecrübelerimizi size aktarmak için yazıyoruz bu yazıyı.Evet Suicide Squad İnceleme yazısına vakit kaybetmeden başlayalım.

Suicide Squad İnceleme

Öncelikle biraz film kampanyasından bahsedelim.Warner Bros. ve DC filmin reklamını o kadar iyi yaptı ki daha film çıkmadan Suicide Squad dövmeleri  yaptıranlar vardı.Herkesin aklında efsane bir film olacağı düşüncesi vardı ki film gösterime girmeden haftalar önce bilet alanlar vardı.Bu nedenle Suicide Squad gösterime girdiği ilk günden itibaren gişe rekorları kırdı.

Ama… gerçekten gişe rekorları kırdıracak kadar güzel bir film miydi Suicide Squad? Filmi izleyen eleştirmenler adeta filmi bombardımana tutuyor hatta rottentomatoes.com sitesi filmin gösterime girdiği ilk haftasında %20 oy veriyordu.Peki neden eleştiriler bu kadar kötüydü?

Suicide Squad İnceleme

Öncelikli sebep, tabiki bu kadar reklamı yapılan bir filmin beklenileni karşılamaması.Ekip olarak biz de bu görüşe katıldığımızı söyleyebilirim. Çoğu kişinin beklediği tabi ki bu kadar zengin bir kadro olunca baştan sona kadar aksiyon ve birden fazla efsane sahne bekliyordu. Joker hayranı çoğu kişi filmde “Joker” var diye gitti ama filmde Joker sahnesinin çok az olduğunu belirtmek gerek.Eğer sizde filmde Joker var diye gitmeyi düşünenlerdenseniz fikrinizi yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Olumsuz eleştirileri bir kenara bırakırsak, filmdeki oyunculuk gerçekten kaliteliydi. Will Smith’in kalitesini bahsetmeye gerek yok zaten ama Margot Robbie hem güzelliği ile hem de oyunculuğu ile ön plana çıkıyor.Ayrıca, çokta gözükmese de Jared Leto, Joker’i başarılı bir şekilde oynamış.Film kendisini sıkmadan izletiyor ve film aynı posteri gibi oldukça renkli olmuş.Ara sıra çıkan komedi sahneleri gerçekten güldürmeyi başarıyor. Filme kötü adam – devlet ilişkisini güzel aktarmışlar. Suicide Squad 2’nin çekileceği konusu konuşulanlar arasında bu da oldukça fazla olumlu dönüş aldıklarını gösteriyor.

Hakkını vermeliyiz ki DC, filmin hikayesini diğer filmlere gerçekten çok mükemmel bir şekilde entegre etmiş. Detayları da unutmamak gerekir tabiki.

Uzun lafın kısası, bizim DikkatSpoiler.com ekibi olarak puanımız 7.2.

Unutmadan söyleyelim filmin son bir sahnesi var hemen çıkmayın 🙂

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: