Dikkat Spoiler

90. Akademi Ödülleri Adaylarında Sürprizler, Umduğunu Bulamayanlar 1

90. Akademi Ödülleri Adaylarında Sürprizler, Umduğunu Bulamayanlar

Akademi Ödülleri için dün adaylar açıklandı. Bu senenin adaylarında bazıları umduğunu bulamadı bazıları da bizim için sürpriz oldu. Gelin şöyle ne bekleniyordu ne oldu diye bir bakalım.

İlk olarak Wonder Woman’dan başlayalım. Bu yıl bildiğiniz üzere bayanların yılı. Hal böyle olunca Wonder Woman’ın temsil ettiği şeyleri göz önüne aldığımızda bir çok kişi ‘En İyi Film’ kategorisinde adaylık bekliyordu fakat olmadı. Hiç şüphesiz bu senenin en çok konuşulan süper kahraman filmi olması ve gişede yaptığı hasılat aday olmasını sağlayamadı.

Bu sene Meryl Streep ve Tom Hanks baş rollerinde bulunduğu The Post, Golden Globe’da her ne kadar ödül alamasa da bir çok kategoride aday olmuştu. Buna ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ve ‘En İyi Yönetmen’ kategorileri dahil. Fakat Akademi ödüllerinde bu başarıyı gösteremedi ve Tom Hanks ve filmin yönetmeni Steven Spielberg’in adaylığı bulunmuyor.

Phantom Thread filmi bildiğiniz üzere Daniel Day-Lewis’in son filmi. Daha önce 3 kere Akademi Ödülü kazanarak en çok bu ödülü kazanan aktörlerden biri olan Lewis’in aday olmasını bekliyorduk fakat filmde Cyril’i canlandıran Lesley Manville’in ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında aday olmasını ve filmin yönetmeni Paul Thomas Anderson’un adaylığını kimse beklemiyordu.

Yukarda da bahsettiğimiz gibi bu sene bayanların yılı oldu. Lady Bird filmini yöneten ve yazan Greta Gerwig’in Golden Globe’da herhangi bir adaylığının olmamasına Natalie Portman ‘Tüm erkek adaylar’ diyerek tepki göstermişti.

all the man nominees gif ile ilgili görsel sonucu

2009’dan bu yana ‘En İyi Yönetmen’ dalında hiç kadın aday olamamıştı. Böylece Greta Gerwig 2009’dan buna yana ilk kadın aday oldu.

Jordan Peele’in yönettiği Get Out filmi bu senenin en çok beğenilen filmlerinden biri. Golden Globe’da 2 adaylığı olsa da ‘En İyi Yönetmen’ dalında adaylığı yoktu fakat Akademi ödüllerinde Jordan Peele hem ‘En İyi Senaryo’ hem de ‘En İyi Yönetmen’ dalında aday oldu.

I, Tonya filmi bu senenin sevilen filmleri arasında. Her ne kadar ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dallarından aday olsa da ‘En İyi Film’ kategorisinde yer verilmedi. Christopher Plummer, All The Money In The World filmiyle ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ kategorisinde aday olsa da Tiffany Haddish(Girls Trip), James Franco(The Disaster Artist) ve Armie Hammer’in(Call Me By Your Name) herhangi bir adaylığı bulunmuyor.

Sizin için sürpriz olan veya hak ettiğini düşündüğünüz fakat adaylığı bulunmayan film ya da oyuncular kimler?

via[People]


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.