En İyi Tom Hardy Filmleri

En iyi Tom Hardy filmleri tutkulu izleyiciler tarafından yüksek not alan filmlerdir. İlk kamera karşısına geçtiği proje olan Band of Brothers’in üzerinden sadece 15 yıl geçmesine rağmen Tom Hardy, saygı duyulmasına yol açan bir çok gişe rekortmeni filmde ve bağımsız filmlerde yer aldı.

Tom Hardy filmler ve Tv şovların önemli isimleri arasında yer alıyor. Usta yönetmen Christopher Nolan‘ın 2010 yılındaki bizlere armağan ettiği Inception filminde Eames karakteriyle dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. Tom Hardy filmleri genellikle vurdulu kırdılı gibi gözükse de önemli miktarda dram yapımları da var. Son yıllarda Tom Hardy Peaky Blinders ile sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Tam adı Edward Thomas Hardy olan İngiliz aktör, Drama Centre London‘da eğitim aldı. Tom Hardy Sarah Ward çifti 1999 yılında evlendiler 2004 yılında evliliklerini bitirme kararı aldılar. Aktörün The Virgin Queen setinde tanıştığı Rachael Speed’den bir oğlu bulunuyor.

Hadi Tom Hardy Filmleri listemize başlayalım.

London Road

London Road

Tom Hardy kamuoyunda iyi bilinen filmlerinin dışında oldukça zengin bir filmografiye sahip ve 2016 yapımı London Road bunlardan biri. Kısmen gizemli cinayet, kısmen müzikal. Yönetmen Rufus Norris, bir seri cinayetin İngiliz Topluluğunu etkileme biçimine bakarak, farklı unsurları, tamamen unutulmaz bir bütün haline getiriyor. “Hayal gücü ve merhamet ile kurulmuş heyecan verici bir deneyim.” Dave Calhoun

Layer Cake

en iyi tom hardy filmleri

Güçlü tedarikçisine (Kenneth Cranham) haber vermeden işten emekli olmayı planlayan başarılı bir uyuşturucu satıcısı (Daniel Craid) kısmen bilimle ilgilenen bir gencin (Hardy) yardım etmesiyle başlayan karanlık ahlak oyunu. Kısa süre içinde, işinden uzaklaşmadan önce giderek büyüyen kendisini öldürmek isteyen düşmanlar listesinden bir adım önde olma ihtiyacı duyar. “Vaughn’un filmi Goodfellas’ın gerisinde kalıyor ama Ben Davis’in kompleks hikayeleri düzenleme ve renkli çekimi sayesinde başarılı bir filme imza atmış.”  Kyle Smith

Bronson

bronson tom hardy

En İyi Tom Hardy Filmleri listesi varsa belki de bu film sayesinde var. Bronson, aktörün ün yaptığı ilk yapımlardan biri ve oldukça başarılı. Bir postaneyi soymaktan yedi yıl hapis cezasına çarptırılan genç bir adam daha sonrasında hapishanedeki uygunsuz davranışlarından dolayı cezası otuz yıla uzar. Bu süre zarfında ikinci kişiliği Charles Bronson ortaya çıkar.

Warrior

tom hardy warrior

1. Yüzyılda, yeni bir şey profesyonel dövüş filmine nasıl eklenir? Aslında eklenemez. Ancak yinede bir liste yapmak gerekirse, Tom Hardy, Joel Edgertan, ve Nick Nolte’nin yer aldığı, yönetmenliğini Gavin O Connor’ın yaptığı Warrior ile başlamak gerekir. Hardy ve Edgerton, kurtuluş arayışlarını yalnızca insanlarla dövüşerek halledilebilen bir çarpışma ortasında olan kardeşleri canlandırıyor. Tom Hardy Warrior ile Tom Hardy Filmleri arasındaki en iyi performanslarından birini sergiliyor.  “Bu iki dövüşçünün de kaybetmesini istemediğimiz nadir dövüş filmlerinden biri.” Roger Ebert

THE REVENANT

En İyi Tom Hardy Filmleri 2

Hardy burada Leonardo Dicaprio’nun vahşice kararlı performansının gölgesinde kaldı – ve muhtemelen bir ayının. Ancak eski usul intikam arayışları onun kötü karakteri canlandırması kadar iyiydi. Hardy, Dicaprio’nun Hugh Glass’ına Amerika sınırı boyunca hırpalanmış vücudunu sürüklemek için intikam ateşi verdi. 2015’teki en iyi dramalardan biriydi, Alejandro G. Inaritu’nun Revenant’ı eleştirmenlerce en beğenilenler arasındaydı. Leonardo Dicaprio En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına sahip oldu. Eğer sıkı bir Leo ve Hardy hayranıysanız En İyi Tom Hardy Filmleri listesindeki bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Tinker Tailor Soldier Spy

En İyi Tom Hardy Filmleri 3

Birimin başındaki isim olan Control’ün sağ koluyken, görevden uzaklaştırılan İngiliz casusu George Smiley (Gary Oldman), hükumet tarafından gizlice tekrar kiralanır. Zira, İngiliz Gizli İstihbarat Servisi Sirk’in içinde Sovyetler Birliği için çalışan ‘köstebek’ bir ajan olduğu şüphesi tüm örgütü sarmıştır… Smiley şimdi gözden çıkartılan kafatası avcılarını himayesine alma pahasına Budapşte’den İstanbul’a uzanan bir ihanet hikayesini çözerek itibarını geri kazanmaya çalışacaktır… Klasikler arasına girmiş aynı adlı romanın uyarlaması ve televizyon için çekilen dizinin yeniden çevrimi olan yapım 1950’li yıllarda yaşanan soğuk savaş döneminin en keskin günlerine odaklanıyor.

Inception

En İyi Tom Hardy Filmleri 4

Hardy’nin Bronson’daki performansı onu yeni hayranlarının radarına yerleştirmişti. Ancak asıl çıkışı gişe rekortmeni Inception ile yapmıştı. Leonardo Dicaprio, Joseph Gordon-Levitt ve Ellen Page gibi isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosunda Hardy, insanların rüyalarına sızarak bilgi çalan bir takımda Eames’i canlandırdı. Filmin oyuncu kadrosu En İyi Tom Hardy Filmleri arasına girmeye yetiyor 🙂

The Dark Knight Rises

En İyi Tom Hardy Filmleri 5

The Dark Knight Rises’de filmin hatrı sayılır yükünü filmin kötü adamı yani Hardy, maskeli terorist olarak Bane rolüyle aldı. Herkes serinin bir önceki filminde Joker karakteri ile Oscar kazanan Heath Ledger’in gölgesinde kalacağını düşünse de Hardy seriye kendi damgasını vurdu ve performansı ile En İyi Tom Hardy Filmleri arasına filmi yazdırdı.

The Drop

En İyi Tom Hardy Filmleri 6

Yalnız bir barmen olan Bob Saginowski (Tom Hardy), hayatını yoluna koymaya çalışan eski bir mahkumdur. Çalıştığı yerin sahibi ve kuzeni Marv (James Gandolfini) ile burada suça bulaşmış diğer gangsterlerin kara para aklamasına göz yummaktadırlar. Günün birinde bar soyulur. Gangsterler paralarını geri almak isterler. Hem Bob, hem de Marv için huzurlu bir hayat hayal olacaktır.

Locke

En İyi Tom Hardy Filmleri 7

Klasik bir aksiyon/gerilim filmi her dakikası heyecanlı ve Hardy’nin performansı olmasaydı bunların hiç biri işe yaramazdı. Hayatını değiştiren bir telefon yüzünden mesleki ve kişisel sorunları arasında savrulan birini oynuyor. Ty Burr, the Boston Globe’da yazısında Hardy için şunları yazmıştı: “Hardy oyunculuğu ile yükseliyor ve gözle görülür biçimde Locke’de karizmatik performansıyla izleyiciyi büyülüyor. Gözlerinizi ondan alamayacaksınız.

Dunkirk

dunkirk tom hardy

Tom Hardy’nin beyazperdedeki son filmlerinden olan Dunkirk, Christopher Nolan ile tekrar birlikte çalıştığı yapım özelliğini taşıyor. II. Dünya Savaşı sırasında Alman Ordusu tarafından kuşatılan Belçika, Britanya İmparatorluğu ve Fransa’dan gelen müttefik askerler şiddetli bir savaş sırasında tahliye edilmeyi bekliyor.

Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road Tom Hardy

Hollywood son yıllarda devam filmi yada yeniden çekim trendi var. Bu filmler arasında gerçekten sadece para için yapımlar yer alıyor. Ancak Fury Road pek de öyle değil. Son Mad Max’den bu yana 30 yıl geçmesi ve Orijinal Fury Road nadir gişe canavarlarından biri olması yönetmen George Miller’a bir fikir verdi ve film yeniden çekildi. İyiki de çekildi. Charlize Theron ile adrenalin patlaması yaşatan bu filmi, En İyi Tom Hardy Filmleri arasına almasak olmazdı. “Bu film yüzünüzü eritecek.” Christy Lemire

[rottentomatoes.com]

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: