En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri

Leonardo DiCaprio herkes tarafından takdir edilir. En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri ise sinema severler tarafından övgü ile bahsedilir.

Filmleri gişenin en çok tercih edilen filmlerinin arasında yer alıyor. Hollywood kariyerine Whats Eating Gilbert Grape’deki Arnie Grape rolü ile erken başladı. Komüte tarafından, Oscar’ı olmaması büyük tepkiler aldı ve Oscar susuzluğunu 2015 filmi The Revenant ile dindirdi. Kariyeri her zaman onu zorlu yollara soktu. Film güzel olmasa bile elinden gelenin en iyisini vermeye çalıştı. Bir savaşçı olduğu kanıtlanan DiCaprio, kendisini 21. yüzyılın en iyi filmlerinden bazılarında buldu.

İki kazanan dahil sekiz En İyi Film adayı filmlerde oynadı ve beş kez En İyi Erkek Oyuncu kategorisine aday gösterildi ve bir kez kazandı. DiCaprio iyi projeler seçer. Çalışmaları her zaman zamanın sınavına tutuluyor ve şimdiye kadar muhtemelen on kez aday olabilirdi. Haydi En İyi Leonardo DiCaprio Filmlerine göz atalım.

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri: 2020

Titanik

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Titanic

Eşi görülmemiş bir kültürel fenomen olan Titanic büyük bir hit oldu. James Cameron’ın epik tarihi romantizmi paramparça olmuş gişe rekorları kırdı ve her yerdeki insanlar filme aşık oldu. Bu yazarın kişisel favorileri arasında olmasa da, etkisi inkar edilemez. DiCaprio’nun yıldızı, Kate Winslet’in karşısında güçlü bir performans sergilediği için filmde parlıyor. Avengers: Endgame ve Avatar’dan sonra tarihin en çok hasılat elde eden filmleri listesinde 3. sırada yer alıyor.

Başlangıç

En İyi 10 Leonardo DiCaprio filmi Başlangıç

Leonardo DiCaprio filmleri denince akla gelebilecek ilk filmlerden ve modern bir bilim kurgu klasiği olan Christopher Nolan’ın filmi DiCaprio’yu en iyi biçimde bulur. Yıldız oyunculara karşı oynayan DiCaprio’nun duygusal motivasyonları güçlü ve film Leo’nun karakterine dayanıyor. Görsel olarak çarpıcı, Nolan’ın zihin bükme gerilim filmi, yaz gişe rekorları kıran türün heyecan verici olabileceğini ve aksiyon setlerinden daha fazlasını arayanlara meydan okuyabileceğini kanıtladı.

Sıkıysa Yakala

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Sıkıysa Yakala

DiCaprio bugünün en iyi yönetmenlerinden bazıları ile çalıştı. Beraber çalıştığı yönetmenlerden bazıları Martin Scorsese, Christopher Nolan, Quentin Tarantino, Ridley Scott ve Alejandro Gonzalez Inarritu. Şimdiye kadar Steven Spielberg ile yaptığı tek işbirliğinde DiCaprio, bu sürükleyici biyografide eğlenceli bir performans sergiliyor. Sıkıysa Yakala, DiCaprio çocukluktaki masumiyetini yakalarken pilot, doktor ve avukat olmanın dengesini yakalayabilir. Sonuçta Leo, kariyerinin en katmanlı performanslarından birini veriyor.

Zincirsiz

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Zincirsiz
Leonardo DiCaprio bir sahnede yanlışlıkla elini kesmesine rağmen oynamaya devam ediyor.

Performans açısından En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri kategorisinde şüphesiz zirveye oynayacak olan Zincirsiz’de küçük ama delice unutulmaz bir rol olan DiCaprio, kariyerinde ilk kez gerçek bir kötü adam rolünü üstlendi. Despicable, Francophile plantasyon sahibi Calvin Candie’yi oynayan DiCaprio, Quentin Tarantino’nun şiddet senfonisinde huzursuz bir performans sergiliyor. Bir bütün olarak film harika.

Köstebek

En İyi 10 Leonardo DiCaprio filmi Köstebek

Sonunda Martin Scorsese‘nin En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandıran filminde DiCaprio gizli bir polisi oynuyor. Köstebek üst düzey oyuncu kadrosuna sahip ve gergin, otantik tiyatro sunuyor. Scorsese gangster filmine yabancı değil, burada gangster filmlerinde normalde yer almayan yeni bir aktörle yola koyuluyor, Köstebek filminin hemen hemen her sahnede izleyiciyi ekrana kitlemesi ve Leo’nun ateşli bir performansı; büyük olasılıkla filmin Oscar’ı kazanmasında büyük bir faktör olmuştur.

Para Avcısı

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri 1

DiCaprio’nun tutkulu projesi, bu Scorsese destanında sadece azgın ve mükemmel bir performans sergilemekle kalmadı, aynı zamanda insanları filme de çekti. Gerçek bir hikayeye dayanarak, DiCaprio hırslı borsacı Jordan Belfort’u canlandırıyor. Oyuncu, bugüne kadarki en kararlı performansını gösteriyor. Kendisine bir Oscar adaylığı, DiCaprio ve oyuncu kadrosunun geri kalanını ikna edici drama ve unutulmayacak kadar vahşi komedi anları kazandırdı.

Göklerin Hakimi

En İyi Leonardo DiCaprio Göklerin Hakimi

Eksantrik, obsesif-kompulsif film yapımcısı ve havacı Howard Hughes’ü oynayan Leo, oyunculuk yeteneğini başka bir seviyeye taşıdı. Bir bütün olarak film, ayrıntılı bir şekilde zengin, şık bir dönem draması ve muazzam bir oyunculuk sunuyor. Cate Blanchett, Hollywood simgesi Katherine Hepburn kadar güvenilir. Alan Alda, Alec Baldwin, Kate Beckinsale ve hatta John C. Reilly’den eşit derecede harika işlerle yıldız kadrosunu tamamlıyor.

Gilbert’in Hayalleri

Gilbert'in Hayalleri

19 yaşındayken, DiCaprio süperstar olma yolunda ilerliyordu. Zihinsel engelli olan Arnie Grape’i çok özgünlükle oynayan DiCaprio, ilk Oscar adaylığını kazandı. Filmin Leonardo DiCaprio filmleri arasında özel bir yeri var. Gilbert’in Hayalleri, Leo’yu televizyon aktöründen, Hollywood yıldızına roketledi. Film ayrıca Johnny Depp’e de şöhret konusunda yardımcı oldu. Yönetmen Lasse Hallstrom’un çok fantastik bir aileye yaklaşımına hayran kalacaksınız.

The Revenant

Leonardo DiCaprio Oscar The Revenant

Leo, 2015 yılında, meşhur Oscar lanetini bozdu. Dört adaylıktan sonra DiCaprio nihayet sahnede durup kendi küçük altın heykelini elinde tuttu. Muhtemelen, Revenant, Leo’nun bir oyuncu olarak en iyi çalışması değil ancak yine de izlemeye değer. Film benzersiz bir intikam alma hikayesine anlatıyor ve en iyi Leonardo DiCaprio filmleri arasındaki yerini alıyor.

Revolutionary Road

En İyi Leonardo DiCaprio filmleri Revolutionary Road

En underrated Leonardo DiCaprio filmleri arasında olan, Titanik’deki başrol oyuncularını buluşturan, Sam Mendes’in güçlü dramasında, Leo iyi performans gösterirken Winslet, filmde kariyer performansını sergiliyor. Michael Shannon ve Kathy Bates bu dönem dramasında da harikalar. Film, 1950’lerin banliyö korkularını ustaca dengeliyor ve bugün bile güncel olan ilişkilerin yorumuyla ekrana getiriyor.

New York Çeteleri

GANGS OF NEW YORK  2002 Entertainment film with Leonardo DiCaprio

1862’de Amsterdam Vallon, babasının katili olan Bill the Butcher’dan intikam almak için New York geri döner. Leonardo DiCaprio dışında filmde üç Oscar ödüllü Daniel Day-Lewis, Liam Neeson ve Cameron Diaz bulunuyor.

Zindan Adası

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri 2

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı film 1954 yılında geçiyor. Bir ABD Mareşalı, akıl hastanesinden kaçan katili nasıl ortadan kaybolduğunu çözmeye çalışıyor. Bunun gibi filmleri seviyorsanız mindfuck filmleri listemize göz atabilirsiniz.

Once Upon a Time… In Hollywood

En İyi Leonardo DiCaprio Filmleri 3

Son Leonardo Dicaprio filminin konusu Solmuş bir televizyon oyuncusu ve dublörü, 1969 Los Angeles’ta Hollywood’un Altın Çağı’nın son yıllarında şöhret ve başarı elde etmeye çalışıyor. Filmde Margot Robbie ve Brad Pitt gibi isimler yer alıyor. Brad Pitt performansı ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünün sahibi oldu.

Killers of the Flower Moon, Martin Scorsese yönetmenliğinde Robert De Niro ve Leonardo DiCaprio‘yu bir araya getirecek. Şimdiden En İyi Leonardo DiCaprio filmlerinden biri olacak gibi duruyor!

Sizin de listeye eklemek istediğiniz filmler varsa yorum kısmına yazabilir ya da sosyal medya hesapları aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: