Game of Thrones Final Sezonu 2019’a Kadar Gelmeyecek

game of thrones

Game of Thrones tüm dünya çapında fenomen bir dizi. Bir bölümüne milyonlarca dolar harcanan bir dizi. 2011’den bu yana tüm hayranlar merakla yeni bölümlerin gelmesini bekliyor. Geçen yıla kadar her sezon 10 bölümden oluşuyordu fakat 7. sezon 7 bölümden oluşmuştu. Final sezonunda daha az olacak. Zaten az bölüm çıkması üzücü iken dizinin Sansa’sı Sophie Turner Variety‘e verdiği röportajda dizinin 2019’a kadar gelmeyeceğini açıkladı. Gelecek yıl X-Men: Dark Phoenix ve Game of Thrones’un 8. sezonu başlayacak, heyecanlı mısın? Sorusuna şöyle yanıt verdi.

Çok heyecanlıyım. Game of Thrones 2019’da gelecek. Dark Phoenix ise Kasım’da vizyona girecek. Onların ardından iki filmim daha çıkacak. Gelecek filmimde(Girl Who Fell From the Sky) yapımcılığını yapacağım. Bu yüzden gelecek için çok heyecanlıyım.

Tabi burada bizi ilgilendiren tek kısım Game of Thrones oldu. Zaten her yıl beklemek zaten zordu şimdide 2019’a kadar beklemek zorunda kalacağız. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Game of Thrones 8. Sezonunda Cevaplanmasını Beklediğimiz Sorular

Game of Thrones 8. Sezonunda Cevaplanmasını Beklediğimiz Sorular 2

Bu yazımız Game of Thrones 7. Sezon 7. Bölümüyle ilgili spoiler içerir.

İyisiyle kötüsüyle bir Game of Thrones sezonunu daha geride bıraktık ve uzun bir bekleyiş daha bizi bekliyor. Sezon finalinin en kritik noktası ise Jon Snow’un Stark olmadığını biliyorduk fakat bu sezonda bir p*ç olmadığını hatta gerçek isminin Aegon Targaryen’an olduğunu öğrendik. Bran Stark ve Samwell Tarly bunu bilen kişiler ve söylemek için Jon Snow’un gelmesini bekliyorlar. Bu gerçek 8. Sezonda büyük etkileri olacak gibi gözüküyor.

Tabi Jon Snow’un Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark meşru çocuğu olması aslında Jon Snow’un tahtın gerçek varisi olduğunu ve Daenerys’in tahta söz sahibi olmadığı anlamına geliyor. Tabi bir de Jon Snow’un halası Daenerys ile gemideki sex sahnemiz var. Jon ve Daenerys aslında akraba oldukları gerçeğini elbette öğrenecek ve tepkilerini hepimiz merak ediyoruz. Kit Harington ve Emilia Clarke’ın EW‘ye verdikleri bir röportajda şunları söyledi.

Emilia Clarke: Çok çalıştım. Tahtı paylaşmak istemiyorum. Tahta bir ejderhaya yetecek kadar yer var ve bu benim. Bu kadar.

Kit Harington: Emilia’ya öğrendikleri zamanın çok güzel bir sahne olacağını söyledim. Bunun ilişkilerine nasıl etki edeceğini tahmin edemiyorum. Gün batımına doğru yürürken olabilir. Birbirlerini öldürmek isteyebilirler.

Dany ve Jon akraba olduklarını öğrendikleri halde ilişkilerine devam edecek mi? Henüz bunun cevabını Kit Harington ve Emilia Clarke da bilmiyor. Ensest ilişki Targaryenlar arasında Westeros’ta olduğu gibi bir suç olarak gözükmüyor. Hatta Daenerys ensest bir ilişkinin meyvesi.

Peki Jon yani Aegon demir tahtı kabul edecek mi yoksa tahtı Dany’e mi bırakacak? Tabi ikinci söylediğimiz daha mantıklı geliyor. Sonuçta bu her zaman arzuladığı bir şey değildi fakat hayatının tamamını bir p*ç olduğunu bilerek ve hiç bir şey üzerinde hakkı olmadığını inanarak geçirdi. Jon hakkını isterse Daenerys onu destekler mi? Muhtemelen Night King birlikte yenip(tabi yenebilirlerse) bu birlikteliğe devam edeceklermiş gibi gözüküyor.

7. Sezonun son iki bölümünde dile getirilen Dany’nin hamile kalıp kalmayacağı. Bildiğiniz üzere Dany bir cadının dediği üzere çocuk sahibi olamayacağını düşünüyor. Jon’un da bunu üzerine “Peki onun güvenilir bir bilgi kaynağı
olmayabileceği hiç aklından geçti mi?” diyerek hem Dany’e iş atması hem de bunu sorgulatması Dany ile Jon’un bir çocuğu olabilir mi sorusunu da akıllara getirdi.

Ee tabi hal böyle olunca Jon bir anda Kuzey’in Kral’ı olmaktan tahtın gerçek varisi olmaya terfi ediyor. Tabi hala Jon’un bunu kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz fakat Jon kabul ederse Kuzey’i kim yönetecek? Tabi Sansa en büyük aday gibi gözüküyor keza kendisi bir çok hanenin de desteğini almış gibi gözüküyor.

Cersei bu durumlar karşısında nasıl bir tutum sergileyecek? Bizce tabi ki bunların hiç biri onun duygularını değiştirmeyecek hatta gözünü iyice kan bürüyecek. Sezon finalinde de gördüğümüz gibi hem kardeşi hem de sevdiği Jamie’yi bile tehdit edebilecek duruma gelmiş gibi duruyor. Hain planına devam edecek ve bizimkiler Gece Kralı ile savaşırken ortalığı iyice karıştıracak gibi gözüküyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

via[EW]

Arya’nın Bulduğu Mektupta Ne Yazıyordu? İşte Cevabı

Arya'nın Bulduğu Mektupta Ne Yazıyordu? İşte Cevabı 4

Dün Game of Thrones’un beşinci bölümünü daha geride bıraktık. Sezon finaline 2 bölüm kalması üzücü tabi ki ama bölümlerin uzun olacağı haberi biraz bu üzüntüyü bastırıyor. Konumuza dönecek olursa beşinci bölümde dikkatimizi çeken bir olaya değineceğiz.

Arya gizli gizli Littlefinger’ı izlerken Kış Tepesi Master’ı Wolkan’ın Littlefinger’a bir mektup verdiğini görüyor. Tabi Arya hemen Littlefinger’ın ardından odasına giriyor ve mektubu buluyor. İlk bakışta tam olarak ne yazıldığı görünmüyor fakat dikkatli baktığımız zaman bu mektubun 1. sezondan Sansa’ya zorla yazdırılan bir mektup olduğunu anlıyoruz. İşte mektupta yazanlar.

Robb, sana kalbim buruk bir şekilde yazıyorum. İyi kralımız Robert çıktığı bir domuz avında aldığı yaralar sonucu öldü. Babamız ihanetle suçlanıyor. Robert’ın kardeşleriyle birlikte sevgili Joffrey’ime karşı bir komplo kurarak tahtını elinden almaya çalıştı. Lannisterlar bana çok iyi davranıyor ve bana her türlü rahatlığı sağlıyor. Yalvarırım: Kralın Şehrine gel, Kral Joffrey’e bağlılık yemini et ve büyük Lannister hanesi ile Starlar arasındaki çıkabilecek bir savaşı önleyin.

Arya'nın Bulduğu Mektupta Ne Yazıyordu? İşte Cevabı 5

Tabi Sansa bunu zorla yazdı fakat Arya henüz bilmiyor. Littlefinger’ın bu planı başarıya ulaşacak mı? Bizce ulaşmayacak. Her ne kadar iki kız kardeş birbirinden çok haz etmese de artık büyüdüler ve Littlefinger’ın neler yapabileceğini biliyorlar. Hem her şeyi gören Bran’imiz var. Herhalde buna karşı sessiz kalmaz.

via[BuzzFeed]

Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm Nasıl İzlenir

Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm Nasıl İzlenir 7

Game of Thrones 7. Sezon’da 3 haftayı geride bıraktık ve daha şimdiden açık denizlerde büyük ve şok edici savaş sahneleri ile yüzleştik. “The Queen’s Justice” bölümü daha çok diyaloglar ile geçse de sevdiğimiz iki karakterin buluşması ve uzun süredir ayrı olan abla kardeşin kavuşmaları oldukça önemli anlardı. The Spoils of War bölümü özellikle Arya’nın durumu için oldukça önemli şeylerin olacağına benziyor. Jaime’nin durumu ise kritik. Daenerys, art arda alınan yenilgiler sonra neler yapacak bu bölümde göreceğiz.

Game of Thrones 7. sezon 4. bölüm nereden ve nasıl izlenecek? Türkiye’de nasıl izlenecek? sorularının cevapları yazımızda olacak.

Yaklaşık iki üç gün önce 4. bölüm bir hacker tarafından sızdırılmıştı.

GAME OF THRONES 7. SEZON 4. BÖLÜM ORJİNAL DİL (ALTYAZI) VE TÜRKÇE DUBLAJ SEÇENEĞİ İLE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm Nasıl İzlenir 8

 

 

 

GAME OF THRONES 7. SEZON 4. BÖLÜM TÜRKÇE ALTYAZILI FRAGMANI

GAME OF THRONES SEZON 6 ÖZETİ 1 || 2

Game of Thrones Rekor İle Başladı

Game of Thrones Rekor Kırdı

Pazartesi sabahı yeni sezona başlayan Game of Thrones bir rekor daha kırdı.

Game of Thrones için “Kış Geldi”, dizi yeni dönemine en fazla izleyici rekoru ile başladı.

Yaklaşık 10.1 milyon kişi, Pazar gecesi yedinci sezonu canlı olarak izledi. 8.89 milyonluk Sezon 6 finalini yaklaşık olarak yüzde 14 oranında geçerek kendi rekorunu egale etti.

Pazar gecesi dizinin tekrarını izleyenler ile birlikte 16.1 milyon kişi ilk bölümü izlemiş oldu. Bu ayrıca bir günde en fazla izlenme rekoru.

Bu büyük başlangıç “Game of Thrones’u” her yıl izleyici artışı listesinde önemli bir noktaya getirdi. Sezon 6’yı ortalama 7.69 milyon kişi izlemişti; bu rekoru geçmek için kalan 6 bölümün ortalama 7.3 milyon izleyiciye ulaşması yeterli olacak.

Dizi, bölümden bölüme bakıldığında genellikle çok fazla izleyici kaybetmiyor. Geçen sezon en az izlenen bölüme bakıldığında (bölüm 6), ilk bölümden yalnızca yüzde 15 daha az. Bu oranda sezon 5 yüzde 20’nin altına düşen tek sezondu.

Game of Thrones Sezon 6’da Neler Oldu: Son 5 Bölüm

Game of Thrones Sezon 6 Neler Oldu Özet

Game of Thrones’un son sezonu olan Sezon 6‘yı tekrar gözden geçirdiğimiz yazı serimize devam ediyoruz. Bu kez son 5 bölümde neler olduğunu anlatacağız.

Bölüm 6: “BLOOD OF MY BLOOD”

Game of Thrones Sezon 6'da Neler Oldu: Son 5 Bölüm 9Meera, Bran’ı tehlikeden uzaklaştırır ancak onlar hala Ak Gezenlerin yemeği olmak üzerededirler. Bu sırada – uzun zamandır ölü olduğu düşünülen- Benjen Amca çıkagelir. Ölü değildir ancak tamamen hayatta da sayılmaz. Bran’a Üç Gözlü Kuzgun olacağı haberini getirir. Sam, Gilly’i ve bebeği evine getirir ancak babası bu durumu alaycı bir şekilde karşılar. Bu durum genç adamın aile yadigarı kılıcı çalmasına ve oradan Gilly ve bebek ile ayrılmasına neden olur. Arya, J’qen’in kendisine öldürmesini söylediği birini öldürmediği için ardından The Waif’i yollar. Margaery, Tommen’i inanca getirir, efektif bir şekilde Kral Topraklarının yetkisini High Sparrow’a teslim eder. Jaime, şehirden sürülür.

Bölüm 7:  “THE BROKEN MAN”

Margaery, büyük annesine olayların göründüğü gibi olmadığı, beyninin yıkanmadığı ile ilgili bir not verir. House Stark’ın başarılı olmayacağını düşünen Sansa gizli bir not gönderir. Jaime ve Bronn, Freyler tarafından kuşatma altında olan Riverrun’a ulaşır. The Waif, küçük Lady Stark’ın Westeros’a dönüş için bir gemide yer ayırtmasından biraz sonra Arya’ya saldırır.

Bölüm 8: “NO ONE” 

Game of Thrones Sezon 6'da Neler Oldu: Son 5 Bölüm 10

Arya, The Waif’i öldürür ve J’qen’a, “Bu kız Winterfell’den Arya Stark ve ben eve dönüyorum.”,der. The Hound, arkadaşlarını öldüren adamları öldürür ve Brotherhood Without Banners ile karşılaşır; Beric Dondarrion onu aralarına katılması için ikna etmeye çalışır. Brienne, Riverrun’da Jaime ile karşılaşır. Brienne oraya Tullyleri, Jon’un yanında savaşması için ikna etmeye gitmiştir. Edmure Tully, Frey/Lannister ordusuna teslim olur.  Brynden “Blackfish” Tully mücadelede ölür. Daenerys, şehre saldıran efendileri bulmak için Ejderhaları ile Meeren’e geri döner.

Bölüm 9, “BATTLE OF THE BASTARDS” 

Daenerys, dothraki ordusu ve ejderhalarının yardımıyla kısa bir uğraş ile efendilerin güçlerini yener. Sonra, Yara’nın Greyjoy gemilerine karşı Demir Adasına yardım teklifini kabul eder. Ramsay, Jon ile muharebede karşı karşı gelir. Muharebenin başında Ramsay, Rickon’u öldürür. Her nasılas Jon, bir kaç kez ölümden kaçmayı başarır. Ardından Serçeparmak atlılar ile yardıma gelir ve savaşın gidişatını değiştirir. Jon ve adamları Winterfell’i yeniden alırlar. Ancak final Sansa’dan gelir; kocasını bir hücrede aç köpeklere yem eder.

Bölüm 10, “THE WINDS OF WINTER” 

Game of Thrones Sezon 6'da Neler Oldu: Son 5 Bölüm 11

Sept of Baelor’daki duruşma sabahında, Cersei katılmayı reddeder. Çünkü – Usta Qyburn’ın yardımıyla- orayı yerle bir edecek kadar yeterli sayıda “çılgın ateş” yerleştirmiştir. Margaery, babası, Loras Tyrell, the High Sparrow, Lancel ve bir çok insan ölür. Tommen neler olduğunu farkına vardığında, camdan atlar ve kendini öldürür. Arya, Walder Frey ve iki oğlunu Red Wedding’deki rolüne karşılık olarak öldürür. Sam, Gilly ve Küçük Sam, Hisar’a ulaşır. Davos, Melisandre’nin Shireen’in ölümünün arkasında olduğunu öğrendiğinde çılgına döner ve onu bir daha görürse öldüreceğini söyler. Tartışmalı bir başlangıcın ardından Kuzey Aileleri, Jon’u “Kuzeydeki Kral” ilan ederler ve eli kulağında olan Ak Gezen tehdidine karşı onunla birlikte savaşacaklarına ant içerler. Daenerys, Daario ile yollarını ayırır ve resmen Tyrion’ı Kraliçenin Eli yapar. Bran, Kule görüntüsüne geri döner ve Lyanna Stark’ın Jon’u doğurduktan sonra ölümüne tanıklık eder. Ölmeden önce Jon’u Ned’e verir ve kendisininmiş gibi yetiştirmesi için ona söz verdirir. (Böylece uzun zamandır konuşulan, Jon’un aslında bir Targaryen olduğu teorisi doğrulanır.). Jaime, Kral Topraklarına geri döner ve yokluğunda olan şeyler -Cersei tahta çıkmıştır- karşısında şok geçirir. Daenerys, ejderhaları ve Ironborn donanması ile Westeros’a yelken açmaya hazırdır. Sansa Jon’a Hisar’dan “Beyaz” bir kuzgun ulaştığını ve kışın geldiğini söyler.

 

Winter is Here

Game of Thrones dizisinin bana göre en güzel sezonunu geride bıraktık darısı sezon 7’nin başına. Şimdiden herkese iyi seyirler diliyoruz. Game of Thrones spinn-off gelecek mi?

Game of Thrones’da Ejderhalar Değişiyor

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 13

Game of Thrones dizisinin yönetmeni, yedinci sezonda, ejderhaların jumbo jet (Boeing 747) uçağı boyutuna ulaşacağını söyledi.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 14

Game of Thrones’un yedinci sezonundan ipuçları gelmeye devam ediyor. Bu defa yönetmen Matt Shankman, ejderhalarla ilgili gelişmeyi aktardı.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 15

Entertainment Weekly’ye konuşan Shankman, “Ejderhalar, yeni sezonda Boeing 747 boyutunda olacak. Bir ejderhanın alevinin çapı 9 metre olacak” dedi. (Bir 747 Boeing uçağın uzunluğu 70 metreyken, kanat genişliği 64 metre oluyor.)

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 16

Daenerys Targaryen’in üç ejderhası yedinci sezonda, ejderha kraliçesinin işgal gemisinin bir parçası olarak Westeros’a gidiyor.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 17

16 Temmuz’da seyirciyle buluşacak olan Game of Thrones dizisi, önceki sezonlarda olduğu gibi 10 bölüm değil, sadece yedi bölümden oluşacak. Dizinin senaristi David Benioff, final sezonu olan sekizinci sezonun sekiz bölümden oluşacağını açıkladı.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 18

Benioff ayrıca, yeni sezonda şarkıcı Ed Sheeran’ın da rol alacağını duyurdu.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 19

Sekizinci sezonun 2018’de ekrana gelmesi bekleniyor.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 20

Benioff ayrıca HBO’nun Game of Thrones’tan sonra aynı kadroyla farklı bir yapımı ekrana getirebileceğini de açıkladı.

Game of Thrones'da Ejderhalar Değişiyor 21

Öte yandan dizinin ilk fragmanı geçen hafta yayınlandı. 1,5 dakikalık tanıtım videosunda, yeni sezonda izleneceklerle ilgili herhangi bir ipucu verilmezken, önceki bölümlerden Ned Stark, Cersei Lannister, Daenerys Targaryen gibi karakterlerin replikleri yer alıyor. Fragmanın sonunda Jon Snow’un, “Önemli olan sadece tek bir savaş var. Büyük Savaş. Ve o da burada” sözleri duyuluyor.

OKU:Game of Thrones Sezon 6

NTV

Deadpool ve Game of Thrones Lider

Korsan Filmlerde lider Deadpool

Bir film ne kadar popüler ise o kadar kişi o filmi izlemek ister, özellikle ücretsiz… Bu yüzdendir ki insanlar korsan filmlere başvuruyorlar.

BitTorrent verilerine göre Deadpool, 2016’nın en çok korsan yollara başvurulan filmi. Onu “Batman v Superman: Dawn Of Justice,” “Captain America: Civil War” ve “Star Wars: The Force Awakens,” takip ediyor. Bu filmler gişede  2 milyar dolar hasılatı aşmıştı. Dizilerde ise, Game of Thrones listenin başında, onu “The Walking Dead” ve “Westworld” takip ediyor. Aşağıdan tam listeyi bulabilirsiniz.

OKU:Bir Dizi Önerisi: WestWorld

Filmler:

1. Deadpool (20th Century Fox)
2. Batman v Superman: Dawn of Justice (Warner Bros.)
3. Captain America: Civil War (Marvel Studios)
4. Star Wars: The Force Awakens (Lucasfilm)
5. X-Men: Apocalypse (20th Century Fox)
6. Warcraft (Universal Pictures)
7. Independence Day: Resurgence (20th Century Fox)
8. Suicide Squad (Warner Bros.)
9. Finding Dory (Pixar)
10. The Revenant (20th Century Fox)

Diziler:

1. “Game of Thrones”
2. “The Walking Dead”
3. “Westworld”
4. “The Flash”
5. “Arrow”
6. “The Big Bang Theory”
7. “Vikings”
8. “Lucifer”
9. “Suits”
10. “The Grand Tour”

[TorrentFreak]

 

Game of Thrones Sezon 6’da Neler Oldu: İlk 5 Bölüm

Game of Thrones Sezon 6 İnceleme

Bu yazı serimizde Game of Thrones Sezon 6 ‘da neler olduğunu anlatacağız. Yazımızın game of thrones spoiler’ı içerdiğini şimdiden söyleyelim.

Game of Thrones 6. Sezon: İlk 5 Bölüm

Kimi için “Ama hep böyle böyle yapıyorlar; aksiyonu son iki bölüme sığdırıyorlar diğer bölümlerde SIFIR aksiyon” kimi içinse “Oha ABİ en efsane sezon” olan sezon altıda diğer sezonlar gibi, sürpriz, heyecan, yer yer aksiyon, kan ve bol bol diyalog vardı.Ayrıca diğer sezonların aksine birde geçmişe gitmeye başladık.Buda bize geçmiş hakkında birazda olsa bilgi sahibi yaptı.Evet, 6. sezonu kronolojik olarak masaya yatıracağız ama 5. sezonun son anlarında neler olmuştu öncelikle onlara göz atalım.

Game of Thrones İzle

  • Jon Snow Ak Gezenlerle yüzleşti.
  • Sansa ve Theon Winterfell’den kaçtı.
  • Stannis Boltonlara karşı olan savaşı kaybetti.
  • Arya’nın gözleri ölüm tanrısı tarafından alıkonuldu.
    (Daha detaylı inceleme önümüzdeki günlerde sezon 5 incelemesinde olacak şimdilik bu noktalar sezon 6yıda etklediği için bahsetmek istedim.)

Ve… İşte sezon 5’in son sahnesi…Jon Snow kendi adamları tarafından, yabanilere yardım ettiği için hain olarak görülüyor ve bıçaklanıyor hem de kalleşçe.İsterseniz o anlara tekrar göz atalım.

Evet işte sezon 5’in son anları böyleydi.Şimdi asıl konumuza yani sezon 6’ya dönelim.

Game of Thrones Sezon 6 Bölüm 1 -The Red Woman 

Brienne, Sansa ve Theon’u, Ramsay’in adamlarından kurtarıyordu ve sonunda Catelyn Stark’a verdiği sözü tutuyordu.Bu sırada Arya Bravoos sokaklarında yaşam mücadelesi veriyordu.

Kralın Şehrinde, Jaime, Myrcella’nın ölümünün intikamını alacağının yeminini ediyordu.Dorne’nun Kadınlarının Doran Martell’i öldürerek kontolü ele aldıklarından habersiz.

Daenerys, Dothraki’ye, Khal Moro’ya esir olarak götürülüyordu.Meereen’de ise Tyrion ve Varys, kendilerini limandaki tüm yük gemilerini yanarken buldular.

Ve tabiki… Melisandre yaşlı bir kadına dönüşüvermişti.

Bölüm 2 – Home

Neler oldu neler… Kara Kaledeki, Sör Davos ve Alliser Thorne ve onun yandaşları arasındaki gerilim dramatik bir noktaya yaklaşırken…Bir anda Wun Wun Kara Kalenin kapısını kırıyor ve içeri Yabani ordusu giriyordu.

Tyrion, Daenerys’in kızgın ejderhalarını tutsaklıktan kurtarmak için yanlarına giriyor ve ejderhalar, ilginçtir ki Tyrion’u dostça karşılıyorlardı.Buda bazı akıllara, acaba Tyrion bir Targaryen olabilir mi ?sorusunu getirdi.Önümüzdeki günlerde bunun detaylı teori incelemesini yapacağız.

Bran is back! Üç Gözlü Kuzgun’un yanında eğitimine devam ederken, zaman yolculuğunun sırası gelmişti.Geçmişe gittiğinde, babası Ned Stark’ın, amcası Benjen’in ve Halası Lyanna’ın gençliğini görmüştü.Ayrıca Hodor’un gerçek ismininin Wylis olduğunu öğrenmişti…

Dizi geçmişin sırlarıyla akıp giderken bir de diziye yeni bir yüz katılmıştı.Bir Greyjoy, Balon’un kardeşi, Euron.Ama daha dizideki ilk dakikalarında abisi Balon’u tahta köprüden aşağıya atıveriyordu.

Game of Thrones Ramsay Snow

 

Dahada Kuzeyde Ramsay Bolton, adeta dizinin en kötü adamı olmaya ant içmiş gibi, bu seferde öz babasını öldürüyordu.Sonrada Roose’un karısı Walda’yı(üvey annesi) Lord Bolton çağırıyor diye kandırıp, tazıların kafesine götürüyordu.Zavallı kadın ve çocuğu tazılara yem oluyordu.

Theon, Sansa’nın yanından Brienne sana daha iyi bakar diye ayrılıyorken, Sansa, Arya’nın hala hayatta aldığını öğreniyordu.Bu arada, Arya sonunda dilencilikten kurtuluyor ve tekrar Jaqen’in yanına dönüyordu.

Game of Thrones Gregor Clegane Mountain

Oberyn Martell’le dövüşü sırasında ağır yaralanan ve daha sonra çeşitli ilaçlarla mı büyülerle mi bilinmez başka bir adama dönüşen Dağ karakteri, Cersei’nin yeminli askeri olmuş ve sokaklarda Cersei hakkında konuşanları avlıyordu.

 Bölüm 3 – Oathbreaker

Jon Snow’un tekrar canlanması Jon dahil herkesi şoke etmişti.Uyandıktan sonra ilk işlerinden biri intikamını almak olmuştu bunun sonucunda Sör Alliser, Othell Yarwyck, Bowen Marsh ve küçük Olly.Ardından pelerinini Edd’e verdi ve nöbetinin sonlandığını söyledi.

Bran için tekrar zaman yolculuğu vakti gelmişti, bu kez babası Ned Stark’ın Sör Arthur Dayne ile verdiği mücadeleye tanık oluyordu, ama Sör Arthur, Ned Stark’ı kılıç darbesiyle yerle bir edecekken Howland Reed arkadan Sör Arthur Dayne kılıçlıyordu.

Arya gözlerini geri kazanır kazanmaz, Jaqen ona bir ölüm listesi vermişti.

Rickon ve Osha, Smalljon Umber’in hediyesi olarak Ramsay Bolton’a verilmişti.Bunun karşılığında güneye giden yabanilere karşı beraber savaşmayı teklif etmişti.Ayrıca Rickon’un kurdu Shaggydog’u Stark yakaladığının kanıtı olarak Ramsay’in önüne atıyordu.

Bölüm 4 – Book of The Stranger

Jon ve Sansa sonunda yeniden kavuşmuşlardı.Ardından, Ramsay’in küçük kardeşleri Rickon’u tutsak aldığı haberinden sonra, Winterfell’i geri alabileceklerini bu yüzden Ramsay’le savaşmaya karar vermişlerdi.Ramsay’de bu arada Osha’yı boğazından bıçaklıyordu.

Cersei ve Jaime, gericileri indirme planları yaparken, Olenna da kızı Margaery’nin yakında utanç yürüyüşü yapacağını ve buna izin vermeyeceğini söylüyordu.Bunun içinse kendi Tyrell ordusunu gericilerin üzerine yollayacaktı.

Bölümde bir diğer kavuşma hikayesi ise Theon ve kardeşi Yara arasındaydı.Theon tahtta gözünün olmadığını ve yeni lider Yara olmalı diyordu.

Daenerys yine kendi stilini konuşturuyordu.Daenerys’in bana itaat edin çağrısına gülen Khal’lar, tapınıkta yanarak can veriyordu.Tapınaktan burnu bile kanamadan çıkan Daenerys’in önündeyse on binler eğiliyordu.

Bölüm 5 – The Door

Bu bölümde ise bir sır perdesi aralanıyor ve Hodor’un neden hep “Hodor” dediğini anlıyorduk.Sebebine gelirsek Wylis ve Bran Ak Gezenlerden kaçarken Wylis’in Hodor’a sürekli olarak “Hold the Door” diye seslenmesi.Wylis ve Bran kaçtı kaçmasına ama arkalarında Orman’ın Çocuklarını, Bran’ın kurdu Summer’ı, Üç Gözlü Kuzgunu ve tabiki Hodor’u bırakıyorlardı.

Sansa ve Serçeparmak bir görüşme gerçekleştiriyor ve Sansa, Serçeparmağa Ramsay’le evlendirdiği için kızgınlığını dile getiriyordu.Ardından da diğer Kuzey hanedanlarından yardım istemek için Kara Kuleye dönüyordu.

Yara ve Theon bir çok gemi ve adamla kaçarlarken, Euron Greyjoy taç takma merasimini tamamlıyordu.

Yeni Kızıl Kadın Tyrion ve Varys’le tanışıyor ve Daenerys’ye yardım teklifinde bulunuyordu.

Daenerys ise Jorah’a gri deri hastalığının tedavisini bulmasını söylüyordu.

Diğer 5 bölümü önümüzdeki saatlerde paylaşacağım.Şimdilik Hoşçakalın…

 

Game of Thrones Hayranlarını Sevindirecek Fotoğraflar

Game of Thrones

Game of Thrones’un çıkmasına bir yıldan az bir süre kaldı ve özlemimizi birazcık da olsa dindirecek fotoğraflar geldi.

Geçen gün ortaya çıkan görüntülerde Jon Snow ve Tyrion Lannester’i beraber görüyoruz.

39a9794a00000578-0-image-a-109_1477315448241

Bu kez fotoğraflarda Khaalesi ve Jon Snow yan yana.

cok-eglendilerv2azmfbkluwzveptqktfoq buyuk-hayal-kirikligisbfrhsecp0ot5nbfpqs4na b0yx485lrkqdy6urxa2zmq

Geçen sezon Khaalesi, Theon Greyjoy ve Yara Greyjoy’a yardım sözü vermişti.

Bu yüzden Jon Snow ve Khaalesi Demir Adalarda karşılaşmış olabilir. Jon Snow, Demir Adalara yardım almak için gitsede Theon Greyjoy’dan Robb Stark’a ihanetinin intikamını almak isteyebilir.

14719803_1493623717333680_1501071261562830848_n

Bu arada bir Reddit kullanıcısı gelecek sezonun senaryosunu sızdırdı. Missandei’yi canlandıran Nathalie Emmanuel twitter’dan yaptığı açıklamayla “Yedinci sezonu herkes için mahvetme konusunda kararlı insanların olması büyük hayal kırıklığı.” olduğunu söyledi.

 

Kaynak: ntv.com.tr