İkinci Fantastic Beasts Filminde Genç Dumbledore’u Jude Law Canlandıracak

Warner Bros. Pictures Jude Law’ın 2016 yapımı Fantastic Beasts and Where To Find Them’in devam filmi olacak olan filmde Albus Dumbledore’un gençliğini canlandıracağını açıkladı.

Yeni Büyücü Dünyası filmi J.K. Rowling tarafından yazılan ve aynı zamanda senaryosu kaleme alınan Fantastic Beasts’da Law, Hogwarts profesörü  Dumbledore’u canlandıracak.

Film ayrıca Dumbledore’un Johnny Depp’in kara büyücü karakteri Gellert Grindelwald ile olan ilişkisine ışık tutacak. Fantastic Beasts’in son sahneleri bize Deep’in karakteri Grindewald’ın eski arkadaşı Dumbledore ile bir büyü savaşı içerisinde olduğunu göstermişti.

Rowling son olarak Dumbledore’un gay olduğunu ve Grindelwald’a olan hislerini gizlediğini, ona olan aşkını “büyük trajedi” olarak nitelendirdiğini açıklamıştı.

Law, Dumbledore’u oynayan üçüncü aktör olacak. Richard Harris 2002’deki ölümüne kadar ilk iki Harry Potter filmlerinde karakteri canlandırmıştı. İlk olarak The Prisoner of Azkaban ile Dumbledore’a can veren Michael Gambon dört filmde yer almıştı.

İkinci Fantastik Canavarlar filmi 16 Kasım 2018’de gösterime girecek. İlk film geçen yıl yayımlanmış, dünya genelinde 813 milyon dolar gelir elde etmişti.

Bir yorum bırak

%d blogcu bunu beğendi: