Sherlock Holmes 3 Ertelendi

Başrollerini Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın paylaştığı Sherlock Serisinin yeni filmi Sherlock Holmes 3 2021 yılına ertelendi.

İlk filmden on sene sonra 2019 yılında üçüncü filmin çıkması planlanmıştı ancak ilk olarak 2020 yılına ertelenen film, bir kez daha ertelendi ve yeni tarih Aralık 2021 oldu.

Ancak, adil olmak gerekirse, Warner Bros ve Village Roadshow Pictures’ın, filmin henüz çekime başlamadığı göz önüne alındığında, ertelemekten başka çaresi yoktu. Dahası, dümende henüz bir yönetmen yok.

Endişe verici şey ise ilk iki filmi yazan Guy Ritchie’nin henüz üçlemeyi tamamlayacak gibi görünmüyor.

İlk iki film toplu olarak gişede 1 milyar dolardan fazla para kazandı, bu yüzden üçüncü filmi çekmek için oldukça büyük bir teşvik olacağını düşünüyorsunuz. Yine de, film ne kadar geriye çekilirse, o kadar çok insan projenin batırılmasından korkar.

Ancak dedektif ikilisinin hayranları, Narcos‘un ortak yaratıcısı Chris Brancato’nun final filmi için senaryo üzerinde çalıştığı bilgisiyle biraz rahatlamalı.

Şu sıralar Marvel filmleri ile nerdeyse her yıl film çıkaran Robert Downey Jr.‘ın keyfi pek de yerinde değil gibi görünüyor. Daha önce Iron Man’i bırakmak istediğini açıklamıştı. Downey’in karakteri ünlü dedektif ikinci film Sherlock Holmes: Gölge Oyunları’nda ortadan kaybolmuştu. Bakalım Downey Jr. ‘süper kahraman’ filmlerinden vakit bulabilecek mi?

Sherlock Holmes 3 Ertelendi 1
Credit: Warner Bros. Pictures

Bir yorum bırak