Solo: Bir Star Wars Hikayesi Posteri Gözüktü!

LucasFilm tarafından henüz resmen yayımlanmamış olsa da, bu hafta sonu Twitter kullanıcısı LAKingsDru tarafından bir sinema salonunda çekilmiş Solo: Bir Star Wars Hikayesi‘nin ilk posteri paylaşıldı. Poster pek fazla özellik taşımıyor, sadece prodüksiyon geçen ay tamamlandığında ortaya çıkan resmi isim ve logo, ancak bu posterin varlığı Han Solo fragmanının yakınlarda olduğunu gösteriyor olabilir. Bir fragman çıkışı onaylanmazken yakında piyasaya sürülmesi ile ilgili resmi sözler duyabiliriz.

Geçen ay Ron Howard filmin neredeyse tamamını yeniden çekince öğrendik; filmin eski yöneticileri Phil Lord ve Chris Miller’ın dört aylık ana çekim esnasında çekmiş oldukları her şey eski haline döndürüldü. Orijinal direktörlerin Han Solo’yu daha komik bir karakter haline getirmek istediklerini ve hatta Jim Carrey’nin klasik karakteri Ace Ventura ile kıyasladıkları söyleniyordu. LucasFilm’in başkanının neden yönetmenleri kovmak için bu kadar uzun süre beklediği hala bilinmiyor, ancak hayranların bu tartışmadan sonra filme nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olacak.

Ayrıca geçen ay Solo: Bir Han Solo Hikayesi‘nin iki beklenmedik Yıldız Savaşları Efsanesine sahip olacacağı söylenmişti. Yönetmen Ron Howard, hashtag #tagandbink ile iki İmparator subayı, çizgi roman yazarı Kevin Rubio’nun yarattığı iki esprili karakteri içeren bir fotoğraf gönderdi. Rubio’nun yazdığı çizgi romanlar (Tag ve Bink, Rosencrantz ve Gildenstern gibi),  Star Wars evrendeki başlıca olaylardan bazılarını konu ediyor.

İlk iki konuda Tag ve Bink, Devastator olarak adlandırılan Star Destroyer tarafından yakalandıklarında Tantive IV’te askerlerdi. Yakalandıktan sonra kendilerini Stormtroopers olarak gizliyorlar ve Darth Vader’in Millennium Falcon nedeniyle neredeyse öldürülmediğini ima eden ikonik meydan savaşında Darth Vader’e eşlik eden iki TIE Fighter pilotu olarak seçildikleri gözüküyor. Ancak aslında öldürülen iki TIE Fighter’ın bunlar olmadığı, Vader iki pilotu seçerken aslında arka planda oldukları ve Death Star yok edilmeden önce bir İmparatorluk uçağı ile kaçtıkları öğreniliyor.

Çizgi romanlar boyunca Tag ve Bink’in, Lando Calrissian, Boba Fett ve hatta İmparator Palpatine gibi ikonik karakterlerle görüldüğü görülür. Jedi’in Dönüşü filminde Luke Skywalker’in İmparator ile yüzleşme sahnesinde İmparator Muhafızı gibi giyinen iki kişi Tag ve Bink’dir. İkinci Ölüm Yıldızı yok edildikten sonra Tag ve Bink öldürüldü, ancak Güç Hayaleti oldular ve son çizgi film Tag & Bink: Bölüm I – Clone Menace’in İntikamı, nasıl Jedi eğitiminde olduklarını gösteriyor.

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: