Star Wars İzleme Sırası

Star Wars izleme sırası özellikle bu seriden uzak kalmış film severler tarafından bilmece haline gelebiliyor. Sırası nedir öğrenin. 1977 yılında George Lucas yıllarca konuşulacak olan Star Wars serisini başlattı. 2005 yılında da Star Wars: Revenge of The Sith ile seri tamamlanmıştı fakat George Lucas 2012 yılında Lucasfilm’i yaklaşık $4 Milyar, Disney’e sattı ve Disney o zamandan bu zamana spin off filmleri dahil 4 film çıkardı. Tüm bu filmlerin izleme sırasını sizin için derledik.

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace (1999)

Star-Wars-Episode-I-0-pc-games_b2article_artwork

Görev için gelen iki Jedi Şövalyesi, Qui Gon Jinn ve Obi-Wan Kenobi Naboo’ya giderler. Orada Anakin Skywalker adlı çok yetenekli bir çocuk ile tanışırlar. Qui Gon Jinn bu çocuğun seçilmiş kişi olduğunu düşünür ve bir Jedi olarak yetiştirmek için yanlarına alırlar.

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones (2002)

starwars_episode2

Artık genç bir adam olan Anakin Skywalker, Obi Wan’ın kanatları altında Jedi eğitimine devam eder. Senatör Amidala’ya suikast girişiminde bulunur. Bunun üzerine Obi Wan ve Anakin Skywalker Amidala’yı koruma görevini üstlenirler. Bu sırada Palpatine bir klon ordusu kurmak için girişimlere başlamıştır.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith (2005)

star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sith-1432483014

Anakin Skywalker, gördüğü bir rüyadan dolayı Amidala’yı kaybetmekten çok korkmaya başlar. Jedi ustalarına durumu anlattığında beklediği tepkiyi göremeyince iyice hırslanan Anakin, karanlık tarafa doğru geçmektedir.

Solo: A Star Wars Story (2018)

Brody-SoloReview

Han Solo’nun Galaksiyi kurtarmaya yardım etmeden önce neler yaptığını anlatıyor. Kaçakçılığa nasıl başladığının anlatmasının yanı sıra Chewbacca ve Lando Calrissian ile nasıl tanıştığını da filmde görüyoruz.

Rogue One: A Star Wars Story (2016)

smxH56UBHuon5zyNYv49wf

Bir grup birbirinden farklı insanların bir araya gelip Death Star’ın planlarını çalmaya çalışmasını konu alıyor. Böylece galaksiye tekrardan umut gelebilir.

Star Wars: Episode IV – A New Hope (1977)

Star-Wars-MF

Droid R2-D2 ve ortağı C3-PO, Prenses Leila’nın mesajını Obi Wan Kenobi’ye iletmek için Tatooine gezegenine gelirler. Tesadüfler eseri Luke Skywalker isimli genç bir adamla tanışırlar. Bundan sonra Obi-Wan ve Luke Death Star’ın planlarını Asilere ulaştırmak için bir göreve çıkarlar.

Star Wars: Episode V – The Empire Strikes Back (1980)

star wars episode 5

Asiler, İmparator ve Darth Vader’dan kaçmaya devam ediyordur ve yavaş seçenekleri azalmaya başlıyordur. Bu arada Luke, Jedi eğitimi tamamlamak için Yoda’yı aramaya koyulur.

Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi (1983)

star-wars-episode-6

Luke Skywalker eğitimini yarıda bırakıp Prenses Leia, Han Solo ve arkadaşlarını kurtarmak üzere yola koyulur. Daha sonrasında Luke Skywalker gezegeni kurtarmaya ve babası Darth Vader’ı tekrardan aydınlık tarafa çekmeye çalışacaktır.

Star Wars: Episode VII – The Force Awakens (2015)

wp-content252Fuploads252F2015252F12252Ffinn-and-rey.jpg252Foriginal

Rey, çölde Luke Skywallker’ın yerini taşıyan gizli bir mesaj taşıyan droid BB-8’i bulur. Firs Order’dan kaçan Finn ile birlikte mesajı direnişe ulaştırmak için yola koyulurlar.

Star Wars: Episode VIII – The Last Jedi (2017)

star-wars-the-last-jedi_0_38

Rey, Jedi eğitimi almak için Luke Skywallker’ın yayına gider. Fakat Luke artık eskisi gibi olmasa da Rey’i eğitmeye karar verir. Bu sırada Direniş de First Order’dan kaçmaya çalışmaktadır.

Bu yılın sonunda Star Wars: The Rise of Skywalker ile birlikte bir Star Wars üçlemesi daha sona erecek. Bundan sonra sizin görmek istediğiniz filmler hangisi?

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: