Michael B. Jordan, Creed 3’ü Yönetmek İçin Görüşmelerde

Creed filmleri düşük bütçesiyle dünya çapında iyi hasılat elde etmeyi başardı. Ryan Coogler’ın yönettiği ilk film $173 Milyon Steven Caple Jr’ın yönettiği ikinci film ise $214 Milyon hasılat elde etmişti. Üçüncü film için düşünülen yönetmen ise Michael B. Jordan!

Adonis Creed GIFs - Get the best GIF on GIPHY

Rocky ve Creed filmlerinin yapımcısı Irwin Winkler, daha önce yaptığı açıklamalarda Creed’in üçüncü filminin geleceğini ve Michael B. Jordan‘ın başrole geri dönmesi dışında filmi yöneteceğini de söylemişti. Michael B. Jordan daha önce yaptığı açıklamalarda ise ilk filmini yönetmek için oldukça hevesli olduğunu söylemişti. Küçük yaşlardan beri oyunculuk yapan Michael B. Jordan setten çok şey öğrendiğini ve bir setin nasıl yönetileceğini öğrendiğini söylemişti.

Creed filmleri belki de bir çok insanın ön yargı ile yaklaştığı filmler oldu. Klişe bir senaryosu varmış gibi gözükse de insanlar tarafından oldukça beğenildi, hatta Michael B. Jordan’ın o sene Oscar’a aday gösterilmesi gerektiği bile konuşulmuştu. İlk film yönetmeni Ryan Coogler da bu film ile beraber büyük bir çıkış yakaladı.

Michael B. Jordan, asıl çıkışını yine 2013’te Ryan Coogler’ın yönettiği Fruitvale Station ile yapmıştı. Creed ile bu çıkışını sürdüren oyuncu Şu an da Hollywood’un en gözde oyuncularından biri. Arada Fantastik Dörtlü adındaki çok kötü bir süper kahraman filminde yer alsa da Black Panther filmindeki rolüyle bunu da telafi etti.

[via Deadline]

Bir yorum bırak