Thor: Ragnarok Hakkında Bildiğimiz 10 Şey

27 Ekim’de, Marvel Cinematic Universe’ün bir sonraki filmi Thor: Ragnarok gösterime girecek. Şimşek Tanrısı şimdiye kadar karşılaştığı düşmanlardan daha güçlü düşmanlarla yüzleşecek. Biz de aynı sizler gibi oldukça heyecanlıyız ve filmi beklerken, filmde görmeyi beklediğimiz şeyleri sizin için derledik.

Thor: Ragnarok’ta kahramanımız, Dünyanın ve Asgard’ın varlığını tehdit edenlerle yüzleşmek için yeni bir dünyaya gidiyor. Daha önceki filmlerden tanıdığımız isimlerin yanında Cate Blanchett ve Jeff Goldblum gibi ekibe yeni katılan isimler var. Film, İskandinav Mitolojisine daha önce hiç yapılmadığı kadar derine iniyor. Nine Realms’ı ilk defa ekranlara taşıyor. Eski arkadaşlar ölebilir, yeni arkadaşlar yükselebilir. Filmdeki tüm her şey şimdiye kadar ki yapılmış en büyük Marvel Filmi Avengers: Infinity War‘ı etkileyecek. Haydi şimdi neler bildiğimizi ve neler umduğumuz konuşalım.

10. THOR VS HULKThor Ragnarok Poster

İskandinav Mitolojisinde, Ragnarok dünyanın sonu; korkunç yaratıkların ve tanrıların birbiri ile savaşacakları, Dünya’nın yok olup tekrar doğacağı bir gelecek anlamına geliyor.

Dedikodular, sızıntılar ve hatta resmi özet gösteriyor ki Thor Ragnarok, Thor’un, Ragnarok’un Asgard’dan düşüşünü ve kendi dünyası ile birlikte bizim dünyamızın yok edilmesini önlemeye çalışacağı ile ilgili.

Daha önce Marvel Evrenindeki kimsenin karşılaşmadığı riskle birlikte Thor vs Kıyamet olacak. Henüz hikayenin Ragnarok ile nasıl ilerleyeceğini bilmiyoruz ancak bundan kimin sorunlu olduğunu biliyoruz.

9. KÖTÜ HELAThor: Ragnarok Hakkında Bildiğimiz 10 Şey 2

Akademi Ödüllü Aktris Cate Blachett ana kötü karakter Hela’yı canlandıracak. Kendisi Marvel filmlerindeki ilk kadın “kötü” olmakla birlikte rakip tanrı.

Haberlere göre, Hela; Hel ve Niflheim’in hükümdarı olacak. Thor: Ragnarok‘un başlangıcında binlerce yıllık mahkumiyetinden yanlışlıkla serbest kalacak. Hela, Ragnarok’u tetiklemeye çalışacak.

8. THOR, MJOLNIR’i KAYBEDİYORThor: Ragnarok Hakkında Bildiğimiz 10 Şey 3

Süperkahraman Thor, çekicini çok seviyor. Uçmak, şimşekler çıkarmak, çekici ile bir şeylere vurmak gibi aktivitelerde kullanıyor. Thor, ilk filmde çekicini kaybettiğinde “Tanrı” kimliğini de kaybetmişti. Görünüşe göre çekicini yine kaybediyor ve bu kez öncekinde de kötü olacak gibi.

Ragnarok fragmanlarında Helanın çekici havada yakaladığını görüyoruz. Şu kimsenin yerden kaldıramadığı çekici, Hela tek eliyle yok ediyor. Buda kahramanımızın bir daha silahı kullanamayacağı anlamına gelebilir.

7. HULK GEZEGENİThor vs Hullk Ragnarok'ta

Fragmanlara ve basın materyallerine baktığımızda anlıyoruz ki Thor: Ragnarok, 2006’da çıkan `Planet Hulk temasından bazı ögeleri kullanacak. Onun ne olduğuna ve filmi nasıl etkileyeceğine göz atarsak. Hulk dünyadaki bir kaç süper kahraman tarafından kandırılır ve bir uzay gemisine konulur. Hulk’un gemisi Sakaar’a acil iniş yapmak zorunda kalır ve Hulk burada gladyatör olarak dövüşmeye zorlanır.

Görünüşe göre Thor, Sakaar gezegenine yollanıyor. Kaçana kadar arenada savaşmaya devam etmesi gerekiyor sonra rakibinin Hulk olduğunu fark ediyor. Henüz Hulk’un neden yada nasıl Sakaar’da olduğunu bilmiyoruz.

6. THE GRANDMASTERJeff Goldblum Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok’ta, çizgi romanlardan tanıdığımız bir diğer karakter Jeff Goldblum‘un canlandırdığı the Grandmaster karakteri yer alacak. The Grandmaster, ilk olarak 1969’daki The Avengers #69’da ortaya çıktı. Bazı kaynaklar onun Guardians of the Galaxy’dan bildiğimiz Collector ile kardeş olduğunu söylüyor.

The Grandmaster, oyun ve kumar hastası, bu yüzden kahramanlar ile kötüleri birbirleriyle savaştırıyor. Goldblum ve diğer kaynaklara göre the Grandmaster, Sakaar’ın hükümdarı olacak. İkinci kötü olacak.

5. JANE FOSTER OLMAYACAKThor: Ragnarok Hakkında Bildiğimiz 10 Şey 4

Çizgi romanlarda Jane Foster, her zaman Thor’un hayatının aşkı olmuştur. İlk ortaya çıkışı 1962 yılında Journey into Mystery #84 ile oldu. Burada Dr. Donald Blake için çalışan bir hemşireydi. Zamanla Thor’a aşık ve doktor oldu.

Jane, 2011 yılındaki Thor’da ve 2013 yılındaki Thor: The Dark World’de Natalie Portman tarafından canlandırıldı. Resmi bilgilere göre kendisini filmde göremeyeceğiz.

4. THOR VALKYRIE’e AŞIK OLUYORThor: Ragnarok, Tessa Thompson Valkyrie rölünde

Kahramanımızın kalbi boş durmuyor. Söylentilere göre şimşek tanrısı kendine daha yakışan birine aşık oluyor. Bu, Valkyrie adında Asgard’lı savaşçı bir kadın. Valkyrieler her zaman hem İskandinav mitolojisini hem de Marvel çizgi romanlarının bir parçasıdır.

Thor: Ragnarok’ta Valkyrie, Thor’un topraklarından güçlü bir savaşçıdır. Belirsiz bir nedenden dolayı the Grandmaster için çalışır. Valkyrie’nin Thor hakkında düşünceleri pek olumlu değildir. Kim bilir belki bir vardır. Umarız ki film kadının Asgard yerine Sakaar’da olduğunu açıklar. Thor’un neden ona aşık olduğunu tahmin edebiliyoruz ancak kadının düşman mı yoksa dost mu olduğunu bilmememiz.

3. DOCTOR STRANGE, THOR İLE BULUŞUYORdoctor strange

Marvel filmleri credit sahnelerde diğer Marvel kahramanlarına ufak roller vermek ile meşhur. Bu sahnelerden birini 2016 yılındaki Doctor Strange filminde görmüştük. Strange, Thor ile tanışmıştı.

Marvel söz verildiği gibi Doctor Strange’in Thor: Ragnarok’ta bir rolü olduğunu doğruladı. Henüz rolün ne kadar büyük olduğunu bilmiyoruz. Ancak şunu biliyoruz ki Strange, Thor’un sihirli dünyasına mükemmel uyuyor. Strange’in Thor’a yardım edeceğini farz ediyoruz, doktoru Asgard yada Sakaar’da görebiliriz

2. ODIN GERİ DÖNÜYOROdin Thor ve Loki ile

Thor: The Dark World’de Loki’nin öldüğünü görmüştük. Ancak daha sonra Loki, Odin olarak görüldü. Yani Loki hayattaydı ve Odin rolü yapıyordu. Peki Odin’e ne oldu?

Anthony Hopkins daha sonraları Odin’in öldüğünü ve görünüşe göre Loki’nin öldürdüğünü söylemişti. Yine Anthony Hopkins, Thor: Ragnarok’ta  olacağını doğruladı. Soru şu son filmde ölen Odin nasıl Ragnarok’ta olacak? İpuçları göz önüne alındığında Odin’nin nasıl öldüğü ile ilgili flashbacklerde görüleceği.

1. HÜKÜMDAR LOKIThor: Ragnarok Loki

Loki’nin Thor: Ragnarok’ta olacağını biliyoruz. Thor, Loki’nin yaşadığını öğrendiğinde dolasıyla babasının öldüğünü öğrendiğinde Loki için işler pek yolunda gitmeyebilir. Doctor Strange’in sonunda Thor, babasını aradığını söylüyor. Hela hakkındaki ipucular ile birlikte ne olacağı ile ilgili parçaları bir araya getirebiliriz.

Görünüşe göre Thor kardeşinin hayatta olduğunu öğreniyor ancak babasının öldüğünü bilmiyor. Büyük ihtimal kendine olanları açıklar ancak Odin’in görüntüsünde olduğunu açıklamaz. Ayrıca Loki’nin Hela’nın hapishaneden kaçması ile alakadar olduğunu kabul edebiliriz. Ayriyeten biliyoruz ki Grandmaster ile birlikte çalışıyor. Gördüğümüz kadarıyla gezegende tutuklu bulunuyor ve Thor tarafından kurtarılıyor. Ardından kardeşi ile bir kez daha takım oluyorlar.

Film ülkemizde 27 Ekim 2017‘de gösterime girecek. Thor: Ragnarok kadrosunda Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Idris Elba, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Karl Urban, Mark Ruffalo ve Sir Anthony Hopkins yer alıyor.

Thor: Ragnarok’ta siz neler görmeyi bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yorum bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: